Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Popłyńcie Paklicą. Czeka was niezapomniana przygoda!

Michał Korn
Michał Korn
W naszym plebiscycie na turystyczną lubuską perłę zwyciężył spływ Paklicą. Sprawdźmy, czy zasłużenie... Każdego dnia, krótko po godz. 9.00, na przystani rozpoczyna się ruch. Nawet kot-rezydent staje się bardziej pobudzony. Kajaki szykowane są pod konkretne grupy, które z przystani Martinez wyruszają zazwyczaj o godz. 10.00.

- Najpopularniejsza trasa Paklicą wiedzie z Lubrzy do Gościkowa, wybiera ją około 90 proc. wszystkich kajakarzy - mówi Radosław Ziółkowski. - Szlak ten ma długość ok. 15 km i pokonanie go zabiera zwykle około pięciu godzin. Należy on do łatwych spływów, nawet dla początkujących. Co ważne, nie ma tutaj konieczności przenoszenia kajaka przez jakieś przeszkody. Jego atuty to obcowanie z historią, ale i z przyrodą. Pływać można przez cały rok, ale jeśli wybieramy się podczas letniego weekendu, warto kajak zarezerwować wcześniej.

Kliknij i zaplanuj wypoczynek. Zbierz kolekcję wszystkich 45 wyjątkowych Lubuskich Szlaków Turystycznych!

Oczywiście podczas spływu czeka was mnóstwo atrakcji. Na szlaku odwiedzicie m.in. jedno z ulubionych miejsc wędkarzy, czyli jezioro Lubrza Małe. Płynąc, natraficie również na szlak nenufarów, którego trasa przebiega wokół Lubrzy, Nowej Wioski i dwóch jezior: Lubie i Goszcza. Jedyne, co będzie wam towarzyszyć, to delikatna cisza, śpiew ptaków i szum mijanych lasów. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że Paklica zaliczała się do rzek, które służyły w wojsku, dlatego podczas spływu zaspokojeni zostaną również fani historii.

Przybijając do brzegu na odpoczynek, warto zarezerwować sobie miejsce w pobliżu zespołu klasztornego, pocysterskiego w Gościkowie – Paradyżu. Tam dopiero czekają niespodzianki. Jeśli jest coś, co będzie w stanie zwrócić naszą uwagę bardziej niż piękno mijanych krajobrazów i militarnych ciekawostek, to są to właśnie tajemnice skrywane w pocysterskich murach.

Spływ Paklicą jest doskonałym pomysłem na udany wypoczynek. Pełny opis naszego szlaku znajdziecie klikając TUTAJ: Czy perła nadaje się też do pływania? Ta wyjątkowo. Paradyjski raj także wart zobaczenia...

W naszym przewodniku znajdziecie wysokiej jakości zdjęcia, interaktywne grafiki, interaktywną mapę, dokładny opis szlaku
oraz materiał wideo.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska