Oficjalnie: Beata Szydło kandydatem PiS na premiera

  Oficjalnie: Beata Szydło kandydatem PiS na premiera

  (paw), wideo: TVN24/x-news

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Beata Szydło - kandydatka PiS na premiera

  Beata Szydło - kandydatka PiS na premiera ©beataszydlo.pl

  <iframe width="670" height="380" src="//get.x-link.pl/0d4eb2a8-fba5-0bb4-8dd7-83034f3c50f4,af337f0b-4df3-ad26-b239-d8f7f4f7c382,embed.html" frameborder="0" allowfullscreen></iframe> Beata Szydło, szefowa kampanii wyborczej prezydenta-elekta Andrzeja Dudy, jest oficjalnym kandydatem PiS na premiera Polski. Informację przekazał prezes partii Jarosław Kaczyński podczas sobotniej konwencji.
  Beata Szydło - kandydatka PiS na premiera

  Beata Szydło - kandydatka PiS na premiera ©beataszydlo.pl

  O nominacji Beaty Szydło mówiło się już tuż po wygranych przez Dudę wyborach prezydenckich. To właśnie Szydło była szefową skutecznej i dobrej kampanii, m.in. dzięki której PiS odniosło pierwsze tak spektakularne zwycięstwo wyborcze od 10 lat.

  W sobotę 20 czerwca w Warszawie - podczas konwencji partyjnej - Jarosław Kaczyński oficjalnie potwierdził, że Beata Szydło jest kandydatką PiS na premiera.

  Prezes PiS w hali Torwaru stwierdził, że Szydło m.in.
  gwarantuje dobrą współpracę z przyszłym prezydentem RP. Mówił o jej cechach i predyspozycji do bycia premierem. Tę decyzję muszą jeszcze zatwierdzić najwyższe władze partii, ale wątpliwe, by sprzeciwiły się woli prezesa.

  Andrzej Duda, który przemawiał po Kaczyńskim, prosił o wsparcie dla Beaty Szydło. Konwencja Prawa i Sprawiedliwości inauguruje także kampanię wyborczą partii przed jesiennymi wyborami do parlamentu. W sobotę konwencję - w warszawskiej Arena Ursynów - zorganizowała także Platforma Obywatelska. Hasło partii rządzącej to #punktzwrotny.

  Tymczasem rano gorąco było w Polskim Stronnictwie Ludowym. Wpłynął wniosek o odwołanie szefa partii, wicepremiera Janusza Piechocińskiego. Został on jednak odrzucony przez władze PSL.
  Beata Szydło podczas swojego wystąpienia powtórzyła, że deklaracje Andrzeja Dudy z kampanii prezydenckiej są też jej deklaracjami. Chodzi o trzy postulaty: obniżenie wieku emerytalnego, podwyższenie kwoty wolnej od podatku oraz program wspierania rodzin, a więc "500 zł na każde dziecko".

  Kim jest Beata Szydło?

  Beata Szydło urodziła się w 1963 r., jest posłanką ostatnich trzech kadencji, jak powtarza Andrzej Duda - córka górnika. Ukończyła Uniwersytet Jagieloński. W 2005 r. wstąpiła do PiS, do Sejmu dostała się z okręgu chrzanowskiego. We wrześniu została skarbnikiem PiS, od 24 lipca 2010 r. wiceprezes PiS. Prywatnie mama dwóch synów, żona Edwarda Szydło.
  Źródło: Wikipedia  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   GazetaLubuska.pl poleca:

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama