Zamach podczas maratonu w Bostonie: Sąd skazał Dżochara...

  Zamach podczas maratonu w Bostonie: Sąd skazał Dżochara Carnajewa na karę śmierci

  (m. korn), źródło: Sylwia Arlak AIP

  Gazeta Lubuska

  Gazeta Lubuska

  Po 14 godzinach obrad, bostoński sąd skazał Dżochara Carnajewa.

  Po 14 godzinach obrad, bostoński sąd skazał Dżochara Carnajewa. ©Pixabay

  Bostoński sąd skazał w piątek na karę śmierci Dżochara Carnajewa za przeprowadzenie zamachu bombowego w Bostonie w 2013 roku. Najprawdopodobniej prawnicy skazanego będą teraz składać apelację.
  Po 14 godzinach obrad, bostoński sąd skazał Dżochara Carnajewa.

  Po 14 godzinach obrad, bostoński sąd skazał Dżochara Carnajewa. ©Pixabay

  Ława przysięgłych obradowała przez ponad 14 godzin. Werdykt został umieszczony na 20 stronach. Carnajewa uznano za winnego wszystkich 30 postawionych mu zarzutów. Jak pisze dziennik "The Guardian" niewykluczone, że Carnajew pomimo wyroku i tak ostatecznie nie zostanie stracony. Przez niekończące się apelacje, będzie odsiadywał wyrok dożywotnio.

  Dżochar Carnajew oskarżony o zamach podczas maratonu w Bostonie, w kwietniu 2013 roku został w tym samym miesiącu uznany za winnego przez ławę przysięgłych.
  Podczas zamachu bombowego na mecie maratonu w Bostonie trzy osoby zginęły, a 264 zostały ranne. Obrońcy Carnajewa argumentowali podczas procesu, że oskarżony był zmanipulowany przez starszego brata, 26-letniego Tamerlana, inicjatora zamachu.

  Zastępca prokuratura federalnego Steven Mellin podkreślał, że czeczeński imigrant zwrócił się przeciwko swojej przybranej ojczyźnie. Zacytował również słowa, które Carnajew napisał cztery dniu po przeprowadzonym przez siebie zamachu, kiedy ranny po strzelaninie z policją ukrywał się na łodzi: "Teraz nie lubię zabijania niewinnych ludzi, ale w tym przypadku jest ono dozwolone dlatego, że Ameryka musi być ukarana". - Są to słowa terrorysty, który jest przekonany, że zrobił dobrą rzecz. Strzelając na oślep, złożył polityczne oświadczenie. Poprzez swoje działania zasłużył na karę śmierci. - podkreślił Mellin.

  Dżohar Carnajew jest Czeczenem. Jego rodzina przeniosła się do USA dziesięć lat przed zamachem w Bostonie. Jego brat Tamerlan Carnajew zginął w czasie akcji policji podczas ataku.

  Przeczytaj też: Bankomat - nieudolny złodziej 1:0. Maszyna mimo wysiłków mężczyzny nie dała się ukraść (wideo)

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   GazetaLubuska.pl poleca:

   Wideo