Nawet pięciolatki jedzą marihuanę i trafiają do szpitali

  Nawet pięciolatki jedzą marihuanę i trafiają do szpitali

  Tomasz Dereszyński AIP

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  W stanie Kolorado w USA coraz więcej dzieci w wieku do pięciu lat trafia do szpitala po spożyciu marihuany. Uważa się, że to uboczny efekt jej zalegalizowania - informuje The Times.
  Legalizacja w stanie Kolorado nastąpiła 1 stycznia 2014 r. Od tego czasu więcej nastolatków zostało wyrzuconych ze szkół lub zawieszonych za przestępstwa związane z narkotykami. Do tego dochodzą statystyki, które mówią iż dwa razy więcej kierowców pod wpływem narkotyków zostało zatrzymanych - alarmuje raport opublikowany właśnie w USA.

  - To są skutki uboczne legalizacji marihuany - ostrzega raport państwowej i stanowej organizacji Rocky Mountain Poison and Drug Center.
  W stanie Kolorado legalizacja marihuany nastąpiła 1 stycznia 2014 r. Od tego czasu ta organizacja zauważyła aż 400-procentowy wzrost liczby mieszkańców, którzy mieli problemy po spożyciu marihuany. Na 161 przypadków zanotowanych w 2014 r. aż 38 to były dzieci do piątego roku życia.

  We wstępnym sprawozdaniu - statystyki pełniejsze mają ukazać się jeszcze w 2015 roku - mówi się, że ilość przypadków wyrzucenia uczniów ze szkół lub ich zawieszenia za przestępstwa związane z narkotykami, wzrosła o jedną trzecią. Statystyki mówią też o wzroście przestępczości oraz o ogromnym wzroście eksportu marihuany do sąsiednich stanów. Policja podała przy okazji, że stanowe organy ścigania w 2014 roku naliczyły prawie 600-procentowy wzrost napadów pod wpływem marihuany.

  Dokument Rocky Mountain Poison and Drug Center podaje, że stan ściąga ok. 53 mln dolarów z podatków od sprzedaży detalicznej marihuany.

  Raport pojawił się w momencie zaciętej debaty zwolenników i przeciwników legalizacji narkotyków w Kolorado. Co ciekawe, przed miesiącem Drug Policy Alliance, organizacja opowiadająca się za legalizacją narkotyków, opublikowała raport w którym stwierdza, że przestępczość związana z narkotykami spadła.

  Tom Gorman, dyrektor Rocky Mountain Poison and Drug Center ocenił, że dane Drug Policy Alliance są celowo wybrane, tak by potwierdzić, że legalizacja marihuany w stanie Kolorado była dobrą decyzją. - Liczba przypadków i przestępstw wzrosła. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Od Drug Policy Alliance różni nas to, że my musimy być szczerzy i uczciwie pokazywać statystyki - powiedział Tom Gorman. Dyrektor przyznał przy okazji, że był przeciwko legalizacji marihuany.

  Najbardziej niepokojący aspekt raportu, zdaniem dyrektora Gormana, jest taki, że więcej dzieci i młodzieży szkolnej, zażywa narkotyki. - Jeśli tak dalej pójdzie, możemy zniszczyć całe pokolenie zanim się opamiętamy - powiedział.

  Dwa sąsiednie stany pozwały Kolorado, twierdząc, że legalizacja marihuany szkodzi obywatelom tych stanów.


  Nieruchomości z Twojego regionu

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   GazetaLubuska.pl poleca:

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama