Kolejna edycja konkursu "Policjant, który mi pomógł"

  Kolejna edycja konkursu "Policjant, który mi pomógł"

  mat. policji

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja 2015 r.

  Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja 2015 r. ©mat. policji

  Rozpoczęła się VIII edycja ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł", którego organizatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja 2015 r.
  Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja 2015 r.

  Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja 2015 r. ©mat. policji

  Od 2008 roku Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego KGP uczestniczy w organizacji konkursu "Policjant, który mi pomógł", którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia. Celem przedsięwzięcia jest wyróżnienie funkcjonariuszy policji, którzy w ocenie społecznej charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem w zakresie indywidualnej pomocy osobom pokrzywdzonym przemocą w rodzinie oraz zaangażowaniem w budowanie lokalnego systemu pomocowego. Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji oraz Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej".

  Celem konkursu jest:
  - podkreślenie roli policjantów w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie;
  - wsparcie policjantów podejmujących wzorowe działania i osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym;
  - zwiększenie motywacji policjantów do podejmowania skutecznych działań w tym obszarze;
  - promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie.

  Zgłoszenia od osób indywidualnych, przedstawicieli organizacji i instytucji można nadsyłać do 31 maja 2015 R. za pomocą elektronicznego formularza znajdującego się na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl/formularz.php, a także tradycyjną pocztą ("Niebieska Linia", ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa) podając: dane kontaktowe zgłaszającego, dane policjanta, którego chcielibyście Państwo wyróżnić oraz uzasadnienie tego wyboru (można skorzystać z załączonego formularza zgłoszeniowego do druku). Kandydatury nadesłane po 31 maja 2015 r. zostaną uwzględnione w następnej edycji konkursu.

  Kandydatów do nagrody spośród osób zgłoszonych wyłoni kapituła złożona z pracowników Pogotowia "Niebieska Linia", patrona konkursu i laureatów konkursu z lat poprzednich. Rozstrzygnięcie VIII edycji konkursu nastąpi z końcem czerwca 2015 roku.

  Tradycyjnie Laureaci otrzymują nagrody z rąk Komendanta Głównego Policji oraz organizatora konkursu w lipcu 2015 roku, podczas obchodów Dnia Policji. Więcej informacji o konkursie na stronie: www.policjant.niebieskalinia.pl.


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Wszystkie komentarze (1) forum.gazetalubuska.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   GazetaLubuska.pl poleca:

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama