Marcin Jabłoński nie jest już prezesem spółki Exatel

  Marcin Jabłoński nie jest już prezesem spółki Exatel

  Zdjęcie autora materiału

  Gazeta Lubuska

  Marcin Jabłoński nie jest już prezesem państwowego Exatelu.

  Marcin Jabłoński nie jest już prezesem państwowego Exatelu. ©Mariusz Kapała

  - (nie)spodziewane zmiany w spółce Exatel; odwołano prezesa - byłego wiceministra SW, wojewodę lubuskiego Marcina Jabłońskiego - poinformował na twitterze Robert Zieliński, dziennikarz TVN24.pl
  Marcin Jabłoński nie jest już prezesem państwowego Exatelu.

  Marcin Jabłoński nie jest już prezesem państwowego Exatelu. ©Mariusz Kapała

  Marcin Jabłoński to m.in. były marszałek województwa lubuskiego i wojewoda lubuski, a następnie wiceminister spraw wewnętrznych (za czasów Bartłomieja Sienkiewicza był odpowiedzialny m.in. za policję).

  Na początku zeszłego roku Jabłoński odszedł z MSW. Sam złożył rezygnację, a rzecznik ministerstwa Paweł Majcher tłumaczył wtedy jego decyzję przyczynami osobistymi.

  7 marca 2014 r. Jabłoński został prezesem państwowego Exatelu - spółki z branży telekomunikacyjnej (100-procentowym akcjonariuszem Exatelu jest PGE). Jednak nie rządził tam nawet przez rok. W poniedziałek 2 marca na stronie internetowej Exatelu można było przeczytać, że pełniącym obowiązki prezesa zarządu jest Radosław Woszczyk.

  Jabłoński mieszka w Słubicach. Był już: wiceburmistrzem Słubic, wicewojewodą gorzowskim, prezesem Zakładu Energetyki Cieplnej w Słubicach, starostą słubickim, marszałkiem województwa lubuskiego, prezesem szpitala w Słubicach, wojewodą lubuskim i podsekretarzem stanu w MSW.

  Od 2001 r. należy do Platformy Obywatelskiej. Dwukrotnie kandydował do Sejmu i raz do Parlamentu Europejskiego, ale bez powodzenia. W październiku 2013 r. starał się o przewodnictwo w lubuskiej PO. Batalię przegrał jednak z Bożenną Bukiewicz.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Wszystkie komentarze (4) forum.gazetalubuska.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   GazetaLubuska.pl poleca:

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama