Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Politycy PiS: te inwestycje zmieniają naszą rzeczywistość

Daniel Sawicki
Park Tysiąclecia to ważne miejsce na mapie Zielonej Góry, dlatego jego rewitalizacja była konieczna – mówi poseł Marek Ast
Park Tysiąclecia to ważne miejsce na mapie Zielonej Góry, dlatego jego rewitalizacja była konieczna – mówi poseł Marek Ast Daniel Sawicki
„Trasa dotrzymanego słowa Prawa i Sprawiedliwości” ruszyła w Polskę. W jej ramach politycy prezentują realizację składanych obietnic. W Zielonej Górze to między innymi rewitalizowany Park Tysiąclecia.

Inwestycje realizowane przez samorządy są w dużej mierze finansowane przez programy rządowe w ramach Polskiego Ładu czy Programu Inwestycji Strategicznych. Marek Ast, prezes PiS w okręgu zielonogórskim zauważył, że Park Tysiąclecia jest jednym z namacalnych przykładów jak realizuje się obietnice wyborcze.

- To jedna z inwestycji na „Trasie dotrzymanego słowa”. Park wymagał rewitalizacji od dawna, aby stać się miejscem aktywnego wypoczynku zielonogórzan. W tym parku znajduje się wiele obiektów zabytkowych, które po rewitalizacji odzyskają swój blask. Cieszę się, że mieszkańcy Zielonej Góry będą mogli tutaj odpoczywać. Z Polskiego ładu miasto otrzymało na ten cel 5 mln złotych, natomiast cała inwestycja kosztuje 16 mln złotych - mówi Marek Ast.

Jak podkreślił Ast - rewitalizacja Parku to nie jedyna inwestycja w ramach programów rządowych. Obecnie trwa choćby przebudowa kąpieliska w Ochli, a na terenie szpitala powstanie nowy układ komunikacyjny z parkingami. W Zielonej Górze trwa również budowa nowej szkoły muzycznej. Poseł Jerzy Materna przypomniał, że środki na ten cel miasto dostało z ministerstwa kultury.

- Zamiast szkoły, która jest w dwóch miejscach, będzie jeden piękny obiekt – podkreślił Materna. - Pan premier Gliński rozumie, jak ważna jest to inwestycja i wyasygnował pieniądze na ten cel. Dzięki temu dzieci i młodzież będą mogli uczyć się w doskonałych warunkach. Jesteśmy już w trzecim etapie inwestycji.

Oprócz szkoły muzycznej, której koszt budowy wyniesie ponad 40 mln złotych, na terenie miasta realizowanych jest również szereg innych inwestycji.

- W mieście powstaje też parking wielopoziomowy na ponad 400 aut – przypomina Materna i jak zauważa, że parking będzie służył również urzędnikom, którzy pracują w okolicznych urzędach. - Wraz z parkingiem pojawią się nowe miejsca do ładowania aut elektrycznych, a swój przystanek będą miały busy, które przewiozą pasażerów po ścisłym centrum miasta. Jeśli chodzi o inwestycje drogowe to udało się pozyskać pieniądze na budowę kolejnej ważnej arterii. Chodzi o obwodnicę zachodnią, która wraz z mostem na Odrze w Pomorsku będzie alternatywną drogą dla trasy S3 w kierunku Sulechowa.

Ale największą inwestycją w Zielonej Górze jest oczywiście przebudowa kąpieliska w Ochli. Jej koszt to ponad 80 mln złotych. Blisko 30 mln miasto otrzymało na jej realizację z Polskiego Ładu.

- Te inwestycje zmieniają naszą rzeczywistość i bardzo dobrze, że miasto sięga po pieniądze z puli rządowej – podkreślił Grzegorz Maćkowiak doradca wojewody lubuskiego ds. samorządu terytorialnego. - Za rządów Platformy na nic nie było pieniędzy. Przypomnę hasło pana ministra Rostowskiego „pieniędzy nie ma i nie będzie”. My pokazujemy, że jeśli się chce, popracuje, to pieniądze się znajdą. Wkrótce samorządy będą mogły sięgać po kolejne środki w ramach Polskiego Ładu i innych programów centralnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: RPP zdecydowała ws. stóp procentowych? Kiedy obniżka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska