plebiscyt pokażcie klasę
  Uczniowie! Warto pokazać klasę! Startuje plebiscyt Pokażcie...

  Uczniowie! Warto pokazać klasę! Startuje plebiscyt Pokażcie Klasę 2016

  redakcja Gazety Lubuskiej

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Uczniowie! Warto pokazać klasę! Startuje plebiscyt Pokażcie Klasę 2016

  ©Mariusz Kapała

  Radości uczniów było co niemiara! Rodzice jeszcze na wywiadówce opowiadali sobie, jak pięknie walczyliśmy! - śmieje się Anna Grygorczyk, wychowawczyni klasy 5d SP w Strzelcach Kraj. - Cała szkoła z radości huczała, dzieciaki były przeszczęśliwe, rodzice pękali z dumy. Nasz sukces doceniło też miasto - mówi Renata Gołębiewska, wychowawczyni 3c Zespołu Edukacyjnego nr 1 w Zielonej Górze.
  Uczniowie! Warto pokazać klasę! Startuje plebiscyt Pokażcie Klasę 2016

  ©Mariusz Kapała

  W dotychczasowych sześciu wzięło udział aż 341 klas z Gorzowa, Zielonej Góry i Nowej Soli, z Żar i Żagania, Słubic i Świebodzina, z Krzeszyc, Lubska, Stawu czy Drzonkowa. Były nawet małe… Lipki Wielkie. - Jestem przekonany, że dzięki plebiscytowi „Gazety Lubuskiej” każda klasa nie tylko lepiej się pozna, ale także stworzy więzi, które przetrwają lata - mówi wojewoda Władysław Dajczak, partner plebiscytu. Ewa Rawa podkreśla jego edukacyjny charakter. I świetnie wie, co mówi, bo z Pokażcie klasę jest związana od początku: najpierw była w kapitule, a dziś jest naszym partnerem jako lubuski kurator oświaty.

  Dzięki partnerom i sponsorom „GL” zgromadziła jak co roku solidną listę nagród, które mają nie tylko cieszyć, ale też pomagać lepiej poznać nasz region. To dlatego klasa z południa jedzie na zwycięską wycieczkę na północ regionu i odwrotnie. Anna Grygorczyk ze Strzelec, mówi, że jej uczniowie byli zafascynowani skansenem w Ochli, a w zielonogórskim planetarium to prawie z wrażenia „odlecieli”. - Byliśmy na wycieczce w Parku Narodowym Ujście Warty koło Kostrzyna. Bardzo profesjonalnie zorganizowana, przyjemność i nauka przyrody w jednym. A przed nami, proszę sobie wyobrazić, jeszcze pole golfowe w Gorzowie! Wybieramy się na jego podbój jeszcze we wrześniu! - mówi Agnieszka Kostrzewa z Czerwieńska.

  Plebiscytowe zadania nie tylko uczą, ale i integrują. Anna Grygorczyk podkreśla, że jej klasa i wcześniej była zgrana, ale... - Rywalizacja z uczniami z innych miejscowości jeszcze bardziej mój zespół scementowała. Nawet jak były jakieś zgrzyty, od razu szły na bok, bo mieliśmy wspólny cel - mówi nauczycielka ze Strzelec. Renata Gołębiewska z Zielonej Góry opowiada, jak to jej klasa organizowała kącik ze zdrową żywnością. - Były soki, kanapki, warzywa i owoce. Tak pracowaliśmy na głosy! Plakaty rozwiesiliśmy w całej szkole, głosowali nawet znajomi rodziców i starsi uczniowie. Pięknie się nam się społeczność szkolna integrowała - mówi Renata Gołębiewska. A Agnieszka Kostrzewa opowiada, jak burmistrz Piotr Iwanus do głosowania na klasę namawiał cały Czerwieńsk.

  I o co? Macie świetną klasę i chcecie się nią pochwalić? A może szukacie sposobu na zgranie w pierwszych miesiącach nauki? Zapraszamy! Zgłoszenia przyjmujemy już od dziś! Wystarczy mail na klasa@gazetalubuska.pl albo formularz na gazetalubuska.pl. Rywalizacja odbywa się w trzech kategoriach: klasy 0-3 i 4-6 podstawówek oraz gimnazjalne i starsze. W eliminacjach trzeba zrobić zdjęcie i opisu klasy, w finale karmnik dla ptaków (maluchy w postaci pracy plastycznej) i film promujący czytanie książek. O wynikach decydują i Czytelnicy, i kapituła.

  Anna Grygorczyk : - Nawet po zwycięstwie uczniowie dyskutowali jeszcze, co mogli zrobić lepiej. Może więc, że znów wystartujemy, choć to decyzja nie tylko moja, ale i uczniów. A jak nie my, to inna klasa z naszej szkoły, bo w Pokażcie klasęę mamy już swoje tradycje!

  - Przez dwa ostatnie lata świetnie się w plebiscycie „Gazety Lubuskiej” bawiliśmy, to dlaczego nie w trzeciej klasie? Zwłaszcza, że mamy już sukcesy i doświadczenie! - śmieje się Agnieszka Kostrzewa z gimnazjum w Czerwieńsku. a ą

  - Cała szkoła z radości huczała, dzieciaki były przeszczęśliwe, rodzice pękali z dumy - opowiada nam wychowawczyni o finale Pokażcie klasę’2015. Dziś zaczynamy edycję 2016.

  Jesteście zaproszeni!

  Czytaj także

   Komentarze

   Czytaj więcej o plebiscycie...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   GazetaLubuska.pl poleca:

   Znasz nauczyciela, który zasługuje na medal? Zgłoś go!

   Znasz nauczyciela, który zasługuje na medal? Zgłoś go!

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Symphonica - zapraszamy na mocne brzmienia do Filharmonii Gorzowskiej

   Symphonica - zapraszamy na mocne brzmienia do Filharmonii Gorzowskiej