plebiscyt pokażcie klasę
  POKAŻCIE KLASĘ 2017 | Klasa, nauczyciel i rada rodziców na...

  POKAŻCIE KLASĘ 2017 | Klasa, nauczyciel i rada rodziców na medal. Głosowanie rozpoczęte!

  as

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  POKAŻCIE KLASĘ 2017 | Klasa, nauczyciel i rada rodziców na medal. Głosowanie rozpoczęte!
  Pokażcie klasę 2017 to wielka przygoda i wyzwanie dla uczniów i wychowawców! To splendor i uznanie dla nauczycieli i rad rodziców z całego województwa lubuskiego! Głosowanie w akcji wystartowało 13 października, ale na zgłoszenia czekamy jeszcze do końca miesiąca!
  POKAŻCIE KLASĘ 2017 | Klasa, nauczyciel i rada rodziców na medal. Głosowanie rozpoczęte!

  Oto listy kandydatów we wszystkich kategoriach, instrukcja głosowania oraz aktualne wyniki głosowania

  POKAŻCIE KLASĘ
  Klasy 0-3 szkół podstawowych | Klasy 4-7 szkół podstawowych i gimnazjalnych |
  Klasy ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne

  RADA RODZICÓW NA MEDAL
  Ranking wojewódzki

  NAUCZYCIEL NA MEDAL KLASY 0-3
  Gorzów Wlkp. i powiat gorzowski | sulęciński i słubicki |
  Zielona Góra i powiat zielonogórski | żarski i żagański

  NAUCZYCIEL NA MEDAL KLASY 4-7 SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJUM
  Gorzów Wlkp. i powiat gorzowski | nowosolski i wschowski |
  Zielona Góra i powiat zielonogórski | żarski i żagański |międzyrzecki i strzelecko-drezdenecki | sulęciński i słubicki

  NAUCZYCIEL NA MEDAL KLASY PONADPODSTAWOWE I PONADGIMNAZJALNE
  Gorzów Wlkp. i powiat gorzowski | krośnieński i świebodziński | sulęciński i
  słubicki
  | Zielona Góra i powiat zielonogórski | żarski i żagański | międzyrzecki i strzelecko-drezdenecki

  Uczniowie, wychowawcy czekamy na was!
  KLIKNIJ i zgłoś klasę
  Znasz nauczycieli, który zasługuje na medal, nominuj go do nagrody!
  KLIKNIJ i zgłoś nauczyciela
  Znasz aktywną i zaangażowaną radę rodziców? Nominuj ją do nagrody!
  KLIKNIJ i zgłoś radę rodziców


  - Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Rodzice, Drodzy Uczniowie. Lubuski Kurator Oświaty zaprasza uczniów, nauczycieli oraz rodziców ze wszystkich typów szkół do udziału w kolejnej edycji Plebiscytu Pokażcie klasę. Tegoroczne przedsięwzięcie stwarza okazję do zaprezentowania potencjału zarówno całych klas, jak i pozwala wyróżnić wyjątkowych nauczycieli i rady rodziców. Nowe kategorie Plebiscytu umożliwiają włączenie do wspólnej zabawy całych społeczności szkolnych. Jestem przekonana, że taka aktywizacja środowiska przełoży się na liczne sukcesy Waszych szkół, natomiast sam udział w Plebiscycie będzie doskonałą okazją do rozwijania współpracy zarówno w zespołach klasowych, nauczycielskich, jak i w relacjach szkoła-rodzice. Mam nadzieję, że licznie odpowiecie na zaproszenie. - mówi Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty

  POKAŻCIE KLASĘ

  Klasy wraz z wychowawcami mogą zgłaszać się w następujących kategoriach:
  [b]Klasy 0-3 szkoły podstawowe
  Klasy 4-7 szkoły podstawowe i gimnazja
  Klasy szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych


  Termin nadsyłania zgłoszeń do 31 października br. Zgłoszenia można dokonać wypełniając powyższą ankietę zgłoszeniową lub przysyłając na adres klasa@gazetalubuska.pl dane:
  - Nazwę szkoły, adres i telefon
  - Klasę, imię i nazwisko wychowawcy (telefon i adres e-mail)

  W etapie I czekają na Was proste zadania. Musicie wszystkim nam się przedstawić, pisząc tekst (do 5.000 znaków) oraz przysyłając klasowe zdjęcie (jpg, 300 dpi).
  W II etapie będą już zadania twórcze! Będziecie nagrywali film przedstawiający kulturę kibicowania, projektowali plakat pod hasłem "Jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych" oraz przygotowywali pracę pod hasłem „Wyroby z drewna w Twoim otoczeniu”.

  NAUCZYCIEL NA MEDAL

  Nauczyciel to zawód wyjątkowy. Nie można się go tak po prostu nauczyć. Poza wiedzą i doświadczeniem, aby spełniać się w tej roli, trzeba mieć coś więcej - umiejętność nawiązywania relacji z uczniami, budowania u nich autorytetu i szacunku, umiejętność bycia jednocześnie ich opiekunem, liderem, ale i przyjacielem. Dla nauczyciela, który jest lubiany i szanowany praca jest łatwiejsza, a jej efekty lepsze.
  Takich właśnie nauczycieli z Lubuskiego nagrodzimy w akcji, którą prowadzimy wspólnie z Ewą Rawą, lubuskim kuratorem oświaty i Władysławem Dajczakiem, lubuskim wojewodą.

  Nauczyciele mogą zgłaszać się, być nominowani w następujących kategoriach:
  Nauczyciel klas 0-3 szkoły podstawowe
  Nauczyciel klas 4-7 szkoły podstawowe i gimnazja
  Nauczyciel klas ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych


  Nauczyciele na medal (w każdej z trzech kategorii) zostaną wybrani w głosowaniu powiatowym, prowadzonym osobno w Gorzowie Wielkopolskim i pow. gorzowskim, pow. strzelecko-drezdenckim i międzyrzeckim, słubickim i sulęcińskim; Zielonej Górze i pow. Zielonogórskim, świebodzińskim i krośnieńskim, nowosolskim i wschowskim, żarskim i żagańskim.
  Laureaci pierwszych trzech miejsc otrzymają medal, nagrody i awans do etapu wojewódzkiego, w którym następnie powalczą o certyfikaty i nagrody rzeczowe.

  DOCENIMY TAKŻE AKTYWNE I ZAANGAŻOWANE RADY RODZICÓW

  Nagradzając nauczycieli nie można zapomnieć o rodzicach, którym sprawy szkoły nie są obojętne. O tych, którzy sami chętnie zgłaszają się do trójki klasowej, a później aktywnie uczestniczą w działaniach Rady Rodziców. Wiele szkół właśnie aktywności rodziców uczniów zawdzięcza pozyskanie sprzętu czy organizację ciekawych wycieczek.

  Rady rodziców na medal zostaną wybrane w jednym głosowaniu wojewódzkim. Laureaci pierwszych trzech miejsc otrzymają medal, certyfikat i nagrody rzeczowe.

  WAŻNE TERMINY

  POKAŻCIE KLASĘ: termin nadsyłania zgłoszeń i zadań w I etapie (eliminacje) upływa 31.10.2017 r. Głosowanie w I etapie za pośrednictwem SMS Premium (koszt SMS-a 1,23 zł z vat) rozpocznie się 13.10.2017 r. i potrwa do 6.11.2017 r. Do II etapu (finał) awansuje po 10 klas z każdej kategorii, które zdobędą największą liczbę punktów zsumowanych z klasyfikacji Czytelników (SMS-y i punkty Organizatora) i klasyfikacji Kapituły (punkty). Termin nadsyłania zadań w II etapie upływa 26.11.2017 r. Głosowanie w etapie II za pośrednictwem SMS Premium rozpocznie się 10.11.2017 r. i potrwa do 1.12.2017 r. Na podstawie głosowania za pomocą SMS-ów powstanie klasyfikacja Czytelników, za którą Organizator przyzna punkty, niezależnie zagłosuje też Kapituła.
  NAUCZYCIEL NA MEDAL: termin nadsyłania zgłoszeń/nominacji upływa 31.10.2017 r. Głosowanie w I etapie (powiatowym) za pośrednictwem SMS Premium (koszt SMS-a 2,46 zł z vat) rozpocznie się 13.10.2017 r. i potrwa do 6.11.2017 r. Do II etapu (wojewódzkiego) awansuje po 3 nauczycieli z każdej kategorii i powiatu. Głosowanie w etapie II (wojewódzkim) za pośrednictwem SMS Premium rozpocznie się 10.11.2017 r. i potrwa do 1.12.2017 r.
  RADA RODZICÓW NA MEDAL: termin nadsyłania zgłoszeń/nominacji upływa 31.10.2017 r. Głosowanie za pośrednictwem SMS Premium (koszt SMS-a 2,46 zł z vat) rozpocznie się 13.10.2017 r. i potrwa do 1.12.2017 r.

  CZEKAJĄ CENNE NAGRODY

  Wszystkie nagrody zostaną wręczone podczas gali finałowej, która odbędzie się w grudniu 2017 r.

  POKAŻCIE KLASĘ: w puli nagród dla klas i wychowawców znajdują się:
  - trzy wycieczki po regionie ufundowane przez wojewodę lubuskiego, Władysława Dajczaka
  Klasy, które zajmą I miejsce w każdej kategorii w głosowaniu finałowym, pojadą na jednodniową wycieczkę po regionie. Klasa z północy pojedzie na południe i odwrotnie :-)

  - warsztaty „Majsterkowo” w Castoramie
  Czytaj więcej o warsztatach "Majsterkowo"

  Zwycięzcy pierwszych trzech miejsc w kategorii Klasy 0-3 szkół podstawowych będą mogli uczestniczyć w warsztatach "Majsterkowo".

  - wejściówki do Parku Trampolin SkokoLoco w Zielonej Górze
  Czytaj więcej o Parku Trampolin SkokoLoco

  Klasy, które w finale zajmą I, II i III miejsce w kategorii Klasy ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne w nagrodę skorzystają z 2 godzinnych zajęć w największym w regionie parku trampolin. Każdy uczestnik otrzyma skarpetki do skakania :-)

  - vouchery na zajęcia edukacyjne w Bricks 4 Kidz w Zielonej Górze
  Czytaj więcej o Bricks 4 Kidz

  Z warsztatów edukacyjnych (90 minut) skorzystają klasy, które w finale zajmą I, II i III miejsce w kategoriach: Klasy 0-3 szkół podstawowych i Klasy 4-7 szkół podstawowych :-)

  - bilety do Naturschutz-Tierpark Gȍrlitz-Zgorzelec, Nasze Zoo
  Czytaj więcej o Naturschutz-Tierpark Gȍrlitz-Zgorzelec - Nasze Zoo

  Do Naszego Zoo - Naturschutz-Tierpark Gȍrlitz-Zgorzelec pojadą zwycięzcy etapu finałowego, tj. I, II i III miejsce w kategoriach: Klasy 0-3 szkół podstawowych i 4-7 szkół podstawowych :-)

  - vouchery na pizzę
  Czytaj więcej o Telepizzy

  Pyszną pizzę zjedzą finaliści kategorii Klasy ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne. Nagrodzimy voucherami miejsce I, II i III. Każdy uczeń będzie mógł zamówić pizzę o wartości 20 zł :-).
  Natomiast zwycięzcy I, II i III miejsca w kategorii klasy 4-7 otrzymają voucher na 20 pizz dla klasy!

  - nagrody rzeczowe ufundowane przez lubuskiego kuratora oświaty, Ewę Rawę

  NAUCZYCIEL NA MEDAL: w etapie powiatowym w każdej kategorii i powiecie nagrodzimy nauczycieli za:
  I miejsce: medal i awans do etapu wojewódzkiego, wyjazd z osobą towarzyszącą do Berlina (16.12.2017 r.), nagroda rzeczowa
  Czytaj więcej o biurze podróży MEGA TOURS
  Nauczyciele, którzy zajmą pierwsze miejsce w każdej kategorii i powiecie pojadą wraz z osobą towarzyszącą na wspólną wycieczkę do Berlina. Wycieczka odbędzie się już 16 grudnia 2017 r. Podczas wycieczki laureaci zwiedzać będą jarmark świąteczny oraz miasto, przygotowany dla nich będzie również poczęstunek.

  II miejsce: medal i awans do etapu wojewódzkiego, nagroda rzeczowa
  III miejsce: medal i awans do etapu wojewódzkiego, nagroda rzeczowa
  W etapie wojewódzkim nagrodzimy nauczycieli za:
  I miejsce: certyfikat, weekend dla pięciu osób w apartamencie w Karpaczu, nowy samochód Citroen C3 z salonu Citroen Wojciechowski z zatankowanym bakiem do dyspozycji laureata przez weekend i ekskluzywny zegarek marki Pierre Cardin!
  Czytaj więcej o Apartamentach Karpacz Bliżej Chmur
  Nauczyciele, którzy zajmą I miejsce w każdej z trzech kategorii w głosowaniu wojewódzkim spędzą weekend w dwupokojowym apartamencie "Gołąbek" w Karpaczu. Na niezapomniany, pełen wrażeń weekend w górach laureat będzie mógł zabrać ze sobą cztery osoby. Oferta nie obejmuje wyżywienia.

  Czytaj więcej o Citroen Wojciechowski

  Nauczyciele, którzy zajmą I i II miejsce w rankingu wojewódzkim w każdej kategorii otrzymają do dyspozycji przez weekend nowy samochód Citroen C3 z salonu Citroen Wojciechowski z zatankowanym bakiem!

  II miejsce: certyfikat i ekskluzywny zegarek marki Pierre Cardin

  III miejsce: certyfikat i ekskluzywny zegarek marki Pierre Cardin


  RADA RODZICÓW NA MEDAL: w etapie wojewódzkim nagrodzimy rady rodziców za:
  I miejsce: medal, certyfikat i nagroda rzeczowa
  II miejsce: certyfikat i nagroda rzeczowa
  III miejsce: certyfikat i nagroda rzeczowa


  Czytaj więcej o partnerze


  Czytaj więcej o partnerze


  Czytaj więcej o partnerze

  Regulamin
  Informacji o plebiscycie udziela Aleksandra Sobolewska, e-mail: klasa@gazetalubuska.pl, tel. 510 026 998

  Czytaj także

   Czytaj więcej o plebiscycie...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   GazetaLubuska.pl poleca:

   Znasz nauczyciela, który zasługuje na medal? Zgłoś go!

   Znasz nauczyciela, który zasługuje na medal? Zgłoś go!

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Symphonica - zapraszamy na mocne brzmienia do Filharmonii Gorzowskiej

   Symphonica - zapraszamy na mocne brzmienia do Filharmonii Gorzowskiej