Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gdyby nie tacy ludzie, żyłoby się nam gorzej

Redakcja
archiwum GL
- Trzeba doceniać tych, którzy działają na rzecz innych. Oni poświęcają swój czas po to, by innym żyło się lepiej - mówi Krystyna Górowska.

Adam Poholski jest działaczem w słubickim Towarzystwie Walki z Kalectwem. - Jest nieoceniony. Takich ludzi jak pan Adam, to tylko ze świecą szukać. Brakuje mi słów, by wyrazić, jak bardzo cieszymy się, że jest z nami. Dawno nie spotkałam człowieka, który robiłby tak wiele dla niepełnosprawnych - mówi Krystyna Górowska, pełniąca obowiązki prezesa towarzystwa. Adam Poholski organizuje dla niepełnosprawnych szereg imprez. Jeżeli widzieliście kiedyś albo słyszeliście o wyciecze rowerowej dla niepełnosprawnych, to stoi za nią najpewniej właśnie pan Adam - Ale rowerowe wycieczki to nie wszystko! - od razu wyjaśnia pani Krystyna. I dodaje: - Dzięki niemu niepełnosprawni coraz częściej goszczą u naszych zachodnich sąsiadów. Zwiedzają, poznają nową kulturę. Teraz na mikołajki zabiera nas na termy. I to jest strzał w dziesiątkę! - opowiada pani Krystyna i zaznacza, że sama też się na ten wypad wybiera.

Pan Adam znalazł się w gronie nominowanych do tytułu Człowiek Roku - Krono 2015. Jeżeli podzielacie zdanie szefowej towarzystwa w Słubicach i chcecie przybliżyć pana Adama do zdobycia tego tytułu, wysyłajcie SMS-y o treści GL.30 na nr 72355 (koszt SMS-a to 2,46 zł z VAT).
Ale nie tylko pan Adam w powiecie działa na rzecz innych. I oczywiście nie on jeden z powiatu słubickiego został nominowany!

Społecznicy dla kultury
Magdalena Tokarska (SMS o treści GL.27 na nr 72355 - na ten nr wysyła się także SMS-y na pozostałych kandydatów) jest prezesem Fundacji na Rzecz Collegium Polonicum. - Dzięki niej do małych miejscowości w okolicy Słubic docierają imprezy sportowe i kulturalne - mówi Mariusz Konopka, ubiegłoroczny laureat plebiscytu Lubuszanin Roku, który mianował ją do tytułu Człowiek Roku Krono 2015. Mariusz Konopka nominował również Annę Panek - Kusz (SMS o treści: GL.25). - Przede wszystkim za to, że w Słubicach organizuje festiwal fotografii i obrazu Labirynt. Co roku zjeżdżają na ten festiwal artyści nie tylko z Polski, ale i zza granicy - mówi Konopka. Kolejną osobą, którą nasz ubiegłoroczny laureat docenił za działalność na rzecz promocji Słubic i kultury, jest Tomasz Kordek (SMS: GL.28). Kordek szefuje fundacji EDM+, która stoi za organizacją festiwalu Most w Słubicach i Frankfurcie.

Przeciwności się nie liczą
Jan Skałecki (SMS: GL.21) jest znany z tego, że działa na rzecz promocji regionalnych produktów spożywczych. Pomaga też gminom w rejestracji produktów. Pan Jan mieszka w Kowalowie w gminie Rzepin, a jego pasją jest historia.
Wojciech Włodarski (SMS: GL.24) jest prezesem szpitala powiatowego w Słubicach. Pomimo chwilami niezdrowej atmosfery wokół samej lecznicy, prężnie i skutecznie działa na rzecz jej rozwoju. Zdobywa sprzęt i fundusze, które pozwalają rozwijać się szpitalowi.
Kamil Michniewicz (SMS: GL.23) jest trenerem trzecioligowej drużyny piłkarskiej Ilanka Rzepin. Mimo kiepskich warunków finansowych, udaje mu się osiągać sukcesy ze swoją drużyną.
Wioletta Nowak (SMS: GL.26) pracuje jako instruktorka w Domu Kultury w Rzepinie. Prowadzi też zespół taneczny Celtic Dance, który odnosi duże sukcesy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska