MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok ZDJĘCIA, WYNIK Lider uratował remis przy Okrzei bramką w 90. minucie

Tomasz Kuczyński
18.05.2024 r. PKO Ekstraklasa: Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok.
18.05.2024 r. PKO Ekstraklasa: Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok. Arkadiusz Gola
W sobotę 18 maja 2024 roku w meczu 33. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował z Jagiellonią Białystok 1:1 (0:0). "Jaga" wyrównała w 90. minucie po golu Jesusa Imaza i utrzymała pozycję lidera tabeli z tą samą liczbą punktów, co Śląsk Wrocław. Zobacz ZDJĘCIA.

Piast Gliwice przystąpił do meczu z liderem po 32 kolejkach z serią pięciu spotkań bez porażki (w tym czterech zwycięstw). Zanim rozgrzmiał pierwszy gwizdek przy Okrzei Jagiellonia nasłuchiwała wieści z Wrocławia, gdzie Śląsk podejmował Radomiaka Radom. Wygrana wrocławian 2:0 oznaczała, że "Jaga" nie mogła w sobotę zdobyć mistrzostwa. Przy Okrzei grała więc o odzyskanie pozycji lidera.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok, 18.05.2024 r.

Piast - Jagiellonia: Pierwsza połowa bez goli i większych emocji

Dla Piasta ten mecz nie miał dużego znaczenia, ale trener Aleksandar Vuković zapowiadał grę o zwycięstwo w ostatnim występie przed własną publicznością w kończącym się sezonie. Klub z Okrzei dzień przed spotkaniem z Jagiellonią poinformował, że w następnym sezonie barw Piasta nie będą już bronić Kamil Wilczek, Jakub Holubek i kończący karierę Tom Hateley. Wilczek znalazł się w wyjściowym składzie.

Zespół gości wspierany przez 2 tysiące swoich kibiców jako pierwszy oddał celny strzał. W 4. minucie uderzył Jose Naranjo, ale w środek bramki i Frantisek Plach pewnie złapał piłkę. Słowacki bramkarz Piasta poradził sobie też ze strzałem z ostrego kąta Dominika Marczuka w 11. minucie.

Piast też szukał okazji na otwarcie wyniku i w 26. minucie z dystansu po ziemi tuż przy słupku strzelił Arkadiusz Pyrka. Uważnie grające zespoły do przerwy nie zadały sobie ciosów i mieliśmy 0:0.

Piast - Jagiellonia: Ale emocje!

W 53. minucie formę Placha sprawdził groźnym strzałem Jesus Imaz i bramkarz Piasta sparował piłkę. W 66. minucie zmianę dostał Wilczek na stojąco żegnany przez kibiców.

78. minuta przyniosła bramkę „stadiony świata”. Po rzucie rożnym obrońcy Jagiellonii wybili piłkę przed pole karne, a Michael Ameyaw hukną bez przyjęcia prosto w okienko!

Dziesięć minut później Kristoffer Hansen mógł wyrównać, ale mając przed sobą tylko Placha strzelił obok słupka.

Jednak „Jaga” dopięła swego w 90. minucie. Marczuk zagrał z prawej strony, a Jesus Imaz uderzył z woleja z sześciu metrów - 1:1.

Sędzia doliczył sześć minut, więc jeszcze nie brakowało emocji. Goście chcieli zadać drugi cios, ale Piast już na to nie pozwolił.

18.05.2024 r. Kibice Piasta Gliwice na meczu z Jagiellonią Białystok.

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok ZDJĘCIA KIBICÓW Rekord...

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Michael Ameyaw (78), 1:1 Jesus Jimaz (90)

Piast: Frantisek Plach - Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński (71. Tomas Huk), Tomasz Mokwa - Michael Ameyaw, Patryk Dziczek, Grzegorz Tomasiewicz (71. Michał Chrapek), Miłosz Szczepański (71. Serhij Krykun), Jorge Felix (90+1. Tom Hateley) - Kamil Wilczek (66. Tihomir Kostadinov).

Jagiellonia: Zlatan Alomerović - Michal Sacek, Mateusz Skrzypczak, Jetmir Haliti, Bartłomiej Wdowik - Dominik Marczuk (90+4. Tomasz Kupisz), Taras Romanczuk (86. Aurelien Nguiamba), Nene (90+4. Jarosław Kubicki), Jesus Imaz, Jose Naranjo (63. Kristoffer Hansen) - Afimico Pululu (86. Kaan Caliskaner).

Żółte kartki: Mokwa, Jorge Felix, Ameyaw - Naranjo, Pululu

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Widzów: 8.045