MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Odra zmieniła Odrę na fotelu lidera. Comeback Promienia w Sławie. Podsumowanie 8. kolejki IV ligi

Paweł Górski
Piłkarze Promienia Żary zanotowali comeback w Sławie i wygrali z Dębem 3:2
Piłkarze Promienia Żary zanotowali comeback w Sławie i wygrali z Dębem 3:2 Małgorzata Fudali Hakman/archiwum
Odra Bytom Odrzański mimo, że jest beniaminkiem lubuskiej IV ligi, przez start rozgrywek przeszła jak burza. Po sześciu zwycięstwach z rzędu bytomianie złapali jednak zadyszkę. W ósmej kolejce IV ligi po raz drugi zaznali goryczy porażki, co wykorzystała Odra Nietków, wskakując na fotel lidera.

Syrena kolejnym zdobywcą twierdzy Bytom

Tydzień temu Odra Bytom Odrzański przegrała po raz pierwszy w tym sezonie. Jej pogromcą był wówczas Dąb Sława-Przybyszów, który zwyciężył 4:3. Jak się okazało w miniony weekend, nie był to jednorazowy wypadek przy pracy. Tym razem trzy punkty z Bytomia Odrzańskiego wywiozła Syrena Zbąszynek. Goście z powiatu świebodzińskiego świetnie weszli w mecz – wynik otworzył już w 12 minucie Piotr Bimek, a niedługo później wtórował mu Jussuf Mwinyi. Gospodarze błyskawicznie złapali kontakt golem Kacpra Konsewicza na 1:2, lecz na więcej nie było już ich stać. Syrena obroniła korzystny rezultat i jako druga drużyna w tym sezonie sprawiła sensację na terenie lidera.

Odra z Nietkowa nie zatrzymuje się

Potknięcie Odry Bytom Odrzański wykorzystała jej imienniczka z Nietkowa, która dzięki siódmemu zwycięstwu z rzędu objęła fotel lidera tabeli. Podopieczni trenera Wojciecha Skarżyńskiego na własnym terenie pokonali balansującą na krawędzi strefy spadkowej Ilankę Rzepin. Co ciekawe przez długi czas to goście prowadzili z faworyzowanymi gospodarzami po trafieniu Eliela Araujo z ósmej minuty. Tuż przed przerwą Odra zdołała wyrównać dzięki bramce Szymona Szczerby, a w drugiej połowie już całkowicie przejęła kontrolę nad wynikiem. Gole Dawida Leoszko i Patryka Trzmiela w odstępie czterech minut zapewniły miejscowym dwubramkowe prowadzenie. W końcówce Andrzej Pawłowski dał jeszcze rzepinianom nadzieję, strzelając bramkę kontaktową, lecz Odra zamknęła mecz w 88 minucie golem Igora Szymczaka na 4:2.

Skromne zwycięstwo wicelidera w Żaganiu

Wygraną zainkasowała Pogoń Świebodzin, która także wyprzedziła w tabeli dotychczasowego lidera. W meczu w Żaganiu prowadzenie dał gościom w pierwszej połowie Patryk Podwyszyński, a po przerwie podwyższył Radosław Pietrzak. Miejscowi Czarni nie poddawali się jednak i w 78 minucie bramkę kontaktową zdobył Wojciech Wypych. Ostatecznie gospodarzom nie pomógł nawet ośmiominutowy doliczony czas gry i Pogoń wywiozła z Żagania zwycięstwo 2:1.

Udany comeback Promienia

W meczu Dębu Sława-Przybyszów z Promieniem Żary pachniało kolejną wygraną podopiecznych Krzysztofa Piosika. Gospodarze objęli prowadzenie w 17 minucie za sprawą trafienia Macieja Rybaka. Tuż po przerwie wyrównał co prawda Jakub Nowak, ale błyskawicznie na 2:1 dla Dębu strzelił Tomasz Bieleń. Mylił się jednak ten, kto myślał, że taki wynik utrzyma się do końca spotkania. W samej końcówce żaranie skutecznie wrócili do gry. Najpierw w 83 minucie wyrównał Oleh Frankovych, a chwilę później euforię w zespole gości wprowadził Kamil Dados, który ustalił końcowy rezultat na 3:2 dla Promienia.

Lubuszanin lepszy od Piasta

Na piąte miejsce w ligowej klasyfikacji awansował Lubuszanin Drezdenko, który na własnym boisku pokonał Piasta Iłowa 3:1. Jeszcze na początku drugiej odsłony panował remis 1:1, ale w ostatnich 30 minutach gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Prowadzenie 2:1 dał im w 63 minucie Łukasz Zagdański, a w końcowej fazie meczu przyjezdnych dobił Kacper Francuzik.

Wyniki 8. kolejki IV ligi:

• Lubuszanin Drezdenko – Piast Iłowa 3:1 (bramki: Gajda, Zagdański, Francuzik – Słomiński)
  • Spójnia Ośno Lubuskie – Budowlani Lubsko 4:0 (Paradowski 2, Chiloński, Buszczak)
  • Czarni Żagań – Pogoń Świebodzin 1:2 (Wypych – Podwyszyński, Pietrzak)
  • Korona Kożuchów – Celuloza Kostrzyn nad Odrą 2:1 (Włodarczyk, Olejniczak – Bakalarz)
  • Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański – ZAP Syrena Zbąszynek 1:2 (K. Konsewicz – Bimek, Mwinyi)
  • Dąb Sława-Przybyszów – Promień Żary 2:3 (Rybak, Bieleń – Nowak, Frankovych, Dados)
  • Odra Nietków – Ilanka Rzepin 4:2 (Szczerba, Leoszko, Trzmiel, Szymczak – Araujo, Pawłowski)
  • Lechia II Zielona Góra – Meprozet Stare Kurowo 5:1 (Żurawski 2, Sitko, Kołodenny, Ziętek – Antczak)
  • Polonia Słubice – Pogoń Skwierzyna 5:0 (P. Begier, Ł. Chrostowski, Gronostaj, Stadie, O. Begier)

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?