Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

O tytuł Lubuskiego Lidera Biznesu mogą też walczyć najmniejsze firmy

(u)
- Konkurs to okazja do zmierzenia się z konkurencją, ale też do spotkań z ludźmi z innych branż - mówi Daria Lisiecka z zielonogórskiego Infaru.
- Konkurs to okazja do zmierzenia się z konkurencją, ale też do spotkań z ludźmi z innych branż - mówi Daria Lisiecka z zielonogórskiego Infaru. Mariusz Kapała
Lubuski Lider Biznesu to konkurs dla wszystkich przedsiębiorstw z naszego regionu.

Dziś do udziału w nim szczególnie zachęcamy firmy najmniejsze. Zdobycie certyfikatu czy statuetki lidera na pewno ułatwi prowadzenie biznesu.

We wrześniu po raz czwarty zostaną rozdane statuetki i certyfikaty ,,Lubuskiego Lidera Biznesu”. Konkurs, organizowany przez Zachodnią Izbę Przemysłowo-Handlową przy udziale ,,Gazety Lubuskiej”, na dobre wpisał się do kalendarza wydarzeń w regionie. Cieszy się coraz większą popularnością i prestiżem wśród naszych przedsiębiorców. Firmy, które raz w nim wystartowały przeważnie biorą udział w kolejnych edycjach.

Tak jest w przypadku Francepolu ze Starego Kisielina, zajmującego się transportem międzynarodowym. - Zależy nam na rozpoznawalności na rynku lokalnym - mówi Artur Nowacki, dyrektor firmy. - Dlatego startujemy w konkursie po raz czwarty. Kolejny raz mamy szansę poddać się weryfikacji bezstronnej komisji i nie boimy się jej oceny. Chcemy funkcjonować jako wiarygodny i zaufany partner biznesowy, który nie ma niczego do ukrycia. A zdobyte do tej pory certyfikaty i statuetka na pewno w tym pomagają.

Dla zielonogórskiej firmy Infar, ubiegłorocznego laureata w kategorii mikroprzedsiębiorstw, udział w konkursie to przede wszystkim okazja do spotkania się z przedstawicielami innych branż. - Jesteśmy ciekawi opinii na temat informatycznych systemów ułatwiających prowadzenie firmy, bo tworzeniem takich się zajmujemy - wyjaśnia Daria Lisiecka. - Rozmawiając z przedsiębiorcami o ich oczekiwania, liczymy, że podpowiedzą nam, jak ulepszyć nasze produkty.

D. Lisiecka z satysfakcją stwierdza, że firma w ciągu ostatniego roku zrobiła bardzo duży postęp. - Rozwijamy się bardzo dynamicznie, pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, mamy nowe pomysły, zdobyliśmy nagrody - wylicza. - Zgłaszając się do tegorocznej edycji chcemy pochwalić się naszymi osiągnięciami i jeszcze bardziej wypromować się na lokalnym rynku. Mimo, że realizujemy zlecenia w całej Polsce, a nawet planujemy wejść na rynek zagraniczny, bardzo nam zależy, aby lubuscy menadżerowie o nas usłyszeli.
- Konkurs jest dla nas także okazją do spotkania się z naszymi konkurentami, zmierzenia się z nimi i sprawdzenia naszej pozycji - dodaje Lisiecka.
Przypomnijmy, że przedsiębiorstwa oceniane są przez kapitułę w czterech kategoriach w zależności od wielkości zatrudnienia.

Z takiej formuły konkursu zadowolony jest Marek Rzeźniczek, dyrektor firmy Mikomax Meble Biurowe z Gorzowa, zajmującej się projektowaniem przestrzeni biurowych i sprzedażą mebli. Mikomax w zeszłym roku został laureatem w kategorii mikroprzedsiębiorstw. - W tym roku również startujemy w konkursie - zapewnia dyrektor Rzeźniczek, który firmę prowadzi razem z żoną Sylwią. - Dobrze, że organizatorzy pomyśleli o takim sposobie oceniania, że nie musimy się bać konkurencji dużych przedsiębiorstw - podkreśla. - Dzięki udziałowi w konkursie wzrósł prestiż firmy, jesteśmy też bardziej rozpoznawalni na lokalnym rynku. W ciągu ostatniego roku wyraźnie zwiększyło się zainteresowanie klientów naszymi usługami. Udział w tegorocznej edycji na pewno umocni naszą pozycję. Chcemy też kolejny raz pokazać, że w Gorzowie mogą być dobre firmy, a do władz miasta zaapelować o większe wsparcie dla miejscowych przedsiębiorców.

Wśród małych przedsiębiorstw w poprzedniej edycji triumfowała zielonogórska spółka LFC. - Nasza firma otrzymała wiele nagród i wyróżnień w związku z prowadzoną innowacyjną działalnością - mówi Izabela Cęcek, zastępca dyrektora. - Zeszłoroczny udział w konkursie Lubuski Lider Biznesu i dołączenie do grona jego laureatów to bardzo szczególne wyróżnienie, gdyż zostaliśmy docenieni w miejscu, w którym pracujemy, w którym tworzone są nasze wynalazki, patenty. To ważne, żeby dzielić się swoimi osiągnięciami, tym bardziej, że służą one społeczeństwu - podkreśla I. Cęcek. - Cały czas rozwijamy się. Naszym głównym zadaniem jest tworzenie nowatorskich metod chirurgicznego leczenia kręgosłupa, w związku z czym realizujemy m.in. unikatowe w skali kraju projekty badawcze.

Tomasz Molski z ZIPH przypomina, że zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 30 czerwca. - Wystarczy wypełnić ankietę i formularz, które można pobrać ze strony www.ziph.pl lub TUTAJ.

 

WARTO POCHWALIĆ SIĘ OSIĄGNIĘCIAMI

Lubuski Lider Biznesu to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów, w którym mogą wziąć udział rodzime przedsiębiorstwa. Jego organizatorem jest Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa we współpracy z partnerem strategicznym ,,Gazetą Lubuską”. Partnerami konkursu są również: Telewizja Polska SA oddział w Gorzowie Wlkp., Radio Zachód i miasto Gorzów Wlkp. Patronat nad konkursem sprawuje Elżbieta Polak, marszałek województwa. Uczestnictwo w konkursie jest znakomitą okazją dla firm do zaistnienia i wypromowania się na forum biznesowym, pochwalenie się osiągnięciami. To szansa na reklamę i zaistnienie w mediach. Zdobycie certyfikatu czy statuetki na pewno ułatwi prowadzenie biznesu.
 

TO KONKURS DLA LUBUSKICH FIRM

W konkursie mogą wziąć udział przedsiębiorstwa zarejestrowane na terenie naszego województwa lub będące członkiem organizacji okołobiznesowej w Lubuskiem. Nie ma znaczenia ich wielkość czy forma prawna. Ważne jest, żeby firma prowadziła działalność przynajmniej przez dwa lata i terminowo płaciła wszelkie należności. - Aby zgłosić się do konkursu wystarczy do 30 czerwca wypełnić ankietę i deklarację - informuje Tomasz Molski z Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej. - Nie wymagamy żadnej zaświadczeń z urzędów, zamiast nich wystarczą stosowne oświadczenia. Regulamin i dokumenty konkursowe można pobrać ze strony www.ziph.pl lub z naszej strony.
 

11-OSOBOWA KAPITUŁA WYBIERZE LAUREATÓW

Skład kapituły konkursu: Zenon Bambrowicz - prezes zarządu Lubuskiej Izby Budownictwa, Karol Humiński - marszałek Lubuskiego Sejmiku Gospodarczego, Grzegorz Jankowski - dyrektor Departamentu Gospodarki i Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego, Tadeusz Jędrzejczak - prezydent Gorzowa, Jerzy Korolewicz - prezes Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej, Janusz Kubicki - prezydent Zielonej Góry, Mieczysław Kurałowicz - prezes Łużyckiej Izby Gospodarczej, Zbigniew Marcinkiewicz - prezes organizacji ,,Lubuscy Pracodawcy”, Hanna Nowicka - prezes Agencji Rozwoju Regionalnego SA, Krzysztof Romankiewicz -wiceprezes ZIPH, Grzegorz Widenka - dyrektor zarządzający ,,Gazetą Lubuską”.

DWA ETAPY, POTEM GALA

Konkurs Lubuski Lider Biznesu przebiega w dwóch etapach. Pierwszy to przyjmowanie zgłoszeń z kompletem materiałów i ich weryfikacja pod względem formalnym. Kapituła konkursu oceni firmy wg kryteriów zapisanych w regulaminie i wskaże te, które przejdą dalej. W drugim etapie dokona wyboru laureatów i zdecyduje o ilości wyróżnień. Zanim jednak to uczyni, przedstawiciele kapituły mogą wizytować kandydatów do nagrody. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 30 czerwca. Wręczenie nagród zostanie połączone z uroczystą galą, na którą zaproszeni zostaną przedsiębiorcy, władze samorządowe oraz politycy z regionu. Tegoroczny finał konkursu odbędzie się 24 września w Gorzowie Wlkp.
 

TRZEBA ZDOBYĆ POŁOWĘ PUNKTÓW

Uczestnicy konkursu będą oceniani w czterech kategoriach: firmy mikro, zatrudniające do 9 pracowników, firmy małe (10 - 49 pracowników), firmy średnie (50 - 249 pracowników) i firmy duże (powyżej 250 pracowników). Kapituła weźmie pod uwagę m.in. następujące kryteria: terminowość regulowania zobowiązań podatkowych i wobec kontrahentów, wzrost sprzedaży i zatrudnienia, średnie wynagrodzenie, dynamikę zysku netto, warunki pracy, nakłady inwestycyjne, działalność innowacyjną, wyróżnienia i nagrody, a także działalność charytatywną i społeczną. Warunkiem koniecznym do zakwalifikowania do drugiego etapu konkursu jest uzyskanie przynajmniej połowy możliwych do zdobycia punktów.
 

W NAGRODĘ STATUETKI I CERTYFIKATY

Wszystkie firmy, które zakwalifikują się do drugiego etapu konkursu i zostaną pozytywnie zweryfikowane otrzymają Certyfikat Laureata Konkursu Lubuski Lider Biznesu. W każdej z czterech kategorii przyznane zostaną trzy statuetki Lubuski Lider Biznesu na lata 2012/2013. Uczestnicy konkursu będą mieli prawo do wykorzystywania logo konkursu wraz z tytułem przez rok od chwili wręczenia nagród. Logo firm, które otrzymają statuetki zostaną zamieszczone na stronach internetowych członków kapituły, także w Strefie Biznesu - gospodarczym portalu ,,Gazety Lubuskiej”. Gazeta przygotuje także specjalny dodatek poświecony konkursowi, w którym zostaną zaprezentowani laureaci obecnej edycji.

UWAGA
Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa przedłużyła termin przyjmowania zgłoszeń do 16 lipca.

 

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska