MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nasze Dobre Lubuskie 2014. Nici do zadań specjalnych

Redakcja
Nasze Dobre Lubuskie 2014. Nici do zadań specjalnych
Nasze Dobre Lubuskie 2014. Nici do zadań specjalnych Fabryka NIci Amanda
Sulechowska fabryka Amanda zgłosiła do plebiscytu ,,Nasze Dobre Lubuskie” nici do szycia odzieży np. dla spawaczy.

Nici muszą być dobrane do materiału i to nie tylko kolorystycznie. Ważna jest m.in. ich grubość, wytrzymałość, rozciągliwość i surowiec, z jakiego zostały wykonane. Te, używane do szycia ubrań ochronnych muszą spełniać dodatkowe warunki.  

- Aby uniknąć gromadzenia się ładunków elektrostatycznych na powierzchni odzieży używanej przez energetyków, strażaków, pracowników stacji benzynowych oraz spawaczy należy stosować odpowiednie materiały oraz nici - wyjaśnia Joanna Szczepaniak z sulechowskiej Fabryki Nici Amanda. Zakład chce powalczyć o certyfikat jakości ,,Nasze Dobre Lubuskie 2014” dla nici THOR. - To poliestrowe klejone nici - tłumaczy J. Szczepaniak. - Zawierają w sobie rdzeń z metalu nierdzewnego, co powoduje rozpraszanie ładunku elektrycznego na szytym ubraniu.

Amanda powstała 25 lat temu. Dziś produkuje nici odzieżowe i techniczne, także na eksport. Posiada własne laboratorium kolorystyczne oraz farbiarnię, dzięki czemu może dobrać kolor do wzorca dostarczonego przez klienta. Ofertę ma bardzo bogatą: począwszy od nici odzieżowych, tych do robótek ręcznych i haftu maszynowego, poprzez nici do szycia butów i tapicerki, a na przemysłowych i specjalnych skończywszy. Ciekawostką są nici niewidoczne w podczerwieni, stosowane przy produkcji umundurowania i wyposażenia dla wojska, które były zgłoszone do naszego plebiscytu cztery lata temu.

Ponownie w naszym plebiscycie startuje także zielonogórska firma Koncept sc. Szafy, Wnęki, Garderoby, która na lokalnym rynku działa już 10 lat. Tym razem zgłosiła zabudowę szafy z nowymi profilami aluminiowymi. – Wykonując szafę na wymiar , staramy się, aby była zarówno wymiarami zewnętrznymi, jak i wyposażeniem dopasowana do wymagań klientów – informuje Robert Kurzawa, współwłaściciel firmy. - Szafy w systemie aluminiowymi posiadają większą gamę kształtów profili. Rama aluminiowa jest lżejsza i sztywniejsza od ramy stalowej, a skrzydła drzwi przesuwają się cicho i lekko nawet przy dużej jej szerokości. System szaf z profili aluminiowych sprawdza się w każdym rodzaju pomieszczeń.

To już siódma edycja plebiscytu w którym najlepsze lubuskie produkty spożywcze, przemysłowe i usługi nagradzamy certyfikatami jakości. Na zwycięzców czekają też kampanie reklamowe o łącznej wartości 240 tys. zł.

Na zgłoszenia czekamy jeszcze do 23 października. 6 listopada rozpocznie się głosowanie Czytelników. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 17 grudnia podczas uroczystej gali.

 

Tu znajduje się FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY „NASZE DOBRE LUBUSKIE 2014” 

Tu przeczytasz REGULAMIN PLEBISCYTU „NASZE DOBRE LUBUSKIE 2014”

 

PARTNERZY PLEBISCYTU:

ASTEC

 

FREEEN
 

LPF

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska