MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Na Przystanek Woodstock w Kostrzynie przyjedzie Lech Wałęsa!

Tomasz Rusek 0 95 722 57 72 [email protected]
W tym roku przystanek potrwa trzy dni. Oby było jak zawsze: bezpiecznie, czadowo i głośno!
W tym roku przystanek potrwa trzy dni. Oby było jak zawsze: bezpiecznie, czadowo i głośno! fot. Krzysztof Tomicz
To najnowszy news dotyczący tegorocznej edycji przystanku. Oprócz Wałęsy będzie też... Michael Lang, twórca i organizator legendarnego amerykańskiego festiwalu sprzed 40 lat.

L. Wałęsy chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Legenda Solidarności, pierwszy prezydent wybrany w wolnych wyborach po 1989 r., laureat pokojowej nagrody Nobla, jeden z największych Polaków w historii.

I właśnie on, drodzy woodstockowicze, zasiądzie przed nami w wielkim namiocie Akademii Sztuk Przepięknych. Będziecie mogli zadać mu pytanie, pospierać się, porozmawiać z nim na żywo.

Dla każdego coś miłego

ASP stała się dla wielu równie ważą częścią przystanku jak koncerty. To miejsce, gdzie każdy chętny może usiąść wygodnie i posłuchać, co wielcy, albo przynajmniej znani tego kraju mają do powiedzenia. Do tej pory w ASP, którą prowadził Zbigniew Hołdys, można było porozmawiać m.in. z prof. Leszkiem Balcerowiczem, prof. Jerzym Bralczykiem, abp Józefem Życińskim, Anną Dymną, Manuelą Gretkowską, Tomaszem Lisem, Tomaszem Sekielskim czy Kamilem Durczokiem.

Zasady są tylko dwie: nie obrażamy się wzajemnie i nie pijemy w ASP alkoholu (pokojowy patrol bezwzględnie tego pilnuje).

Jak informuje rzecznik Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Krzysztof Dobies,
Lech Wałęsa spotka się z woodstockowiczami podczas dwugodzinnej dyskusji, która ,,będzie jednym z elementów obchodów 20-lecia Wolnej Polski na festiwalu''. Spotkanie poprowadzą: Piotr Najsztub i Jurek Owsiak.

40 lat minęło...

To nie koniec niespodzianek. WOŚP informuje, że tegoroczny Woodstock będzie miejscem, w którym zaplanowano ,,oficjalne, europejskie obchody 40-lecia idei Woodstock i organizacji festiwalu Woodstock '69 w Stanach Zjednoczonych. Taką decyzję podjął Michael Lang, twórca i organizator legendarnego amerykańskiego Festiwalu''. Amerykanin również będzie gościem kostrzyńskiego festiwalu i ASP.

Przypominamy: tegoroczny przystanek potrwa trzy dni. Ruszy 31 lipca, zakończy się 2 sierpnia.

Oni zagrają

Znana jest już spora część ekip, które zagrają na tegorocznym przystanku. Oto lista znaleziona na www.wosp.org.pl:
Voo Voo - polski zespół muzyczny działający od lat 80. XX wieku.

Don Carlos (wł. Euvin Spencer) - legendarny artysta reggae - urodził się i dorastał w jednej z najbardziej zdeprawowanych dzielnic zachodniego Kingston, stolicy Jamajki. Ta dzielnica powszechnie znana jako Waterhouse, była kolebką również dla wielu innych wielkich talentów reggae jak np. King Tubby, Black Uhuru, The Jays, Junior Reid czy King Jammy.

Easy Star All Stars z USA i z Jamajki - do tej pory wydali dwa concept albumy. Jeden z nich to "Dub Side Of The Moon", pomysłowa wersja historycznej płyty "Dark Side Of The Moon" Pink Floyd i jeden z najlepiej sprzedających się na świecie albumów reggae.

Guano Apes - Członkowie zespołu pochodzą z Getyngi w Niemczech. W 1996 roku grupa, założona przez gitarzystę Henninga Rümenappa, basistę Stefana Ude oraz perkusistę Dennisa Poschwattę, wzbogacona o wokal mającej chorwackie korzenie Sandry Nasic.

Volbeat - duński zespół heavymetalowy/hardrockowy. Muzykę Volbeat określa się też mianem rockabilly z powodu wykorzystywania linii melodycznych typowych dla lat 60. XX wieku.

Conflict - brytyjski zespół anarchopunkowy, który powstał w 1981 roku. Grupa podejmowała najróżniejsze tematy związane z otaczającym ją światem. Możecie spodziewać się więc tekstów pełnych idei wolności, ale także walki o prawa zwierząt czy sprzeciw wobec wojny. Conflict wspomagał też organizację Class War.

DUB FX (Wielka Brytania) - to właśnie dzięki niemu po raz pierwszy na Przystanku Woodstock będziecie mogli usłyszeć Beatbox w znakomitym wydaniu.

Sham 69 - grupa założona w miasteczku Hersham, koło Londynu w roku 1976. Pierwszy skład tworzyli: Jimmy Pursey (wokal), Dave Parsons (gitara), Dave Tregenna (gitara basowa), Mark Cain (perkusja).
Zespół gra "czysty, szczery, pełen energii rock'n'roll bezrobotnych".

The Futureheads - muzycy pochodzą z Wielkiej Brytanii, a ich muzyka zaliczana jest do nowej fali brytyjskiego post-punku. Zadebiutowali w 2004 roku albumem The Futureheads, z którego pochodzi pierwszy hit "Decent Days And Nights".

Caliban - niemiecki zespół metalcore'owy założony w 1997 roku w Hattingen. Zespół był opisywany jako mieszanka Slayer, Poison the Well i Hatebreed.

Akurat - kapela dobrze znana woodstockowej publiczności. Kiedy ogłosiliśmy, że zagrają na Przystanku, spłynęła do nas ogromna ilość pozytywnych głosów publiki. To będzie bardzo... optymistyczny koncert!

Blenders - najbardziej szalona i zwariowana kapela w Polsce. Na scenie robią prawdziwe zamieszanie, a poplątane dźwięki wysyłają wprost do każdego słuchacza. Oni czują, że muszą... zagrać właśnie dla Was!

Tomek Budzyński - Przedstawiamy Wam postać nietuzinkową i zaangażowaną w wiele projektów. Muzyk, malarz, poeta, jednym słowem - Tomek Budzyński ze swoim solowym projektem.

Korpiklaani - fiński zespół, założony w 1999 roku. Kapela inspiruje się tradycyjną fińska muzyką ludową, ale nie zapomina o mocnym, metalowym uderzeniu. Ich występ na Przystanku Woodstock będzie wielkim wydarzeniem, na które czekają nie tylko fani ciężkich brzmień, ale także wszyscy ci, który lubią muzyczne eksperymenty i fascynację folklorem.

Final Virus - niemiecka kapela, która za naszą zachodnią granicą cieszy się już sporym powodzeniem. Bas, gitara, puzon, perkusja i masa "dodatkowych" instrumentów sprawiają, że koncerty tej kapeli to prawdziwy żywioł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska