Masz konto w Lubuskiej?

  Zaloguj się

  Z tej opcji korzystają Czytelnicy, którzy dostali kod dostępu do Lubuskiej.

  Gazeta Lubuska

  Masz konto w Piano?

  Zaloguj się do Piano

  Z tej opcji korzystają Czytelnicy, którzy samodzielnie kupili abonament.

  Skąpo ubrane kobiety rozpraszają kierowców

  Skąpo ubrane kobiety rozpraszają kierowców

  Jakub Pikulik 0 95 722 57 72 jpikulik@gazetalubuska.pl

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Długie, zgrabne nogi, opalone ciało, ładna figura - to wszystko sprawia, że często faceci za kółkiem tracą głowę. W najlepszym wypadku kończy się to

  Długie, zgrabne nogi, opalone ciało, ładna figura - to wszystko sprawia, że często faceci za kółkiem tracą głowę. W najlepszym wypadku kończy się to gwałtownych hamowaniem przez pojazdem jadącym z przodu ©fot. Jakub Pikulik

  Za oknami wiosna, więc na chodnikach coraz częściej można spotkać kobiety w strojach, które przyciągają wzrok panów. Nie tylko tych spacerujących ulicami miast, ale też tych za kółkiem. Kiedy się taki zagapi, nie trudno o kraksę.
  Długie, zgrabne nogi, opalone ciało, ładna figura - to wszystko sprawia, że często faceci za kółkiem tracą głowę. W najlepszym wypadku kończy się to

  Długie, zgrabne nogi, opalone ciało, ładna figura - to wszystko sprawia, że często faceci za kółkiem tracą głowę. W najlepszym wypadku kończy się to gwałtownych hamowaniem przez pojazdem jadącym z przodu ©fot. Jakub Pikulik

  Scenariusz zwykle jest podobny. Chwila nieuwagi, odwrócenie wzroku na chodnik, którym spaceruje kobieta w króciutkiej sukience i... parkujemy w bagażniku auta nas poprzedzającego. Kolizje takie zwykle nie są groźne. Ile tak naprawdę zderzeń jest spowodowanych zagapieniem się kierowców na zgrabne nogi nie wiadomo. - Kto się panu przyzna, że rozwalił auto, bo się na babę zapatrzył - tłumaczy nam dosadnie jeden z gorzowskich taksówkarzy.

  W naszej minisondzie zapytaliśmy kierowców, czy zdarzyło im się mieć na drodze niebezpieczną sytuację, która byłaby spowodowana zapatrzeniem się na płeć przeciwną. - Nigdy w nic nie uderzyłem, ale popatrzeć sobie lubię. Przyznam, że w gorące dni trudniej się jeździ. Tyle pięknych kobiet chodzi chodnikami - wyznaje pan Stefan, kierowca srebrnej toyoty.

  Nieco dalej spotykamy Tomka, młodego kierowcę, który czeka w swoim audi, aż jego dziewczyna skończy robić zakupy. Po zadanym przez nas pytaniu rozgląda się i mówi półszeptem: - Kiedyś połamałem przedni zderzak, w tak wielką dziurę wpadłem. Chodnikiem szła wtedy taka zgrabna kobieta. Króciutką spódniczkę miała i duży dekolt - odpowiada chłopak. - Ale idźcie już, bo zaraz moja dziewczyna skończy zakupy i będę miał nieprzyjemności - dodaje po chwili, więc idziemy dalej.

  Najgorzej po zimie

  Przypadek Tomka nie jest odosobniony. Kilku kierowców, z którym udało nam się porozmawiać przyznało, że najgorzej jest po zimie. - Drogi wtedy są dziurawe jak szwajcarski ser. A kobiety nie mogą się doczekać, żeby wyjąć z szaf swoje wiosenne ciuszki. Jak tylko mocniej zaświeci słońce, to wychodzą na ulice w tych swoich strojach. Zapomnij, żeby wtedy skupić się na omijaniu dziur - zauważa pan Roman z leciwego już forda.

  Jego doświadczenia podzielają inni. - Kiedyś felgę rozwaliłem, bo się na taką jedną zapatrzyłem. Jak wjechałem w dziurę, to myślałem, że mnie w kosmos wystrzeli - wspomina Andrzej, kierowca z 17-letnim stażem.

  Ale skąpo odziane kobiety przemierzające chodniki naszych miast to nie jedyne, co odwraca uwagę kierowców. - Chyba jeszcze bardziej przyciągają wzrok te ogromne bilbordy, na których reklamują się firmy sprzedające bieliznę. Jak zobaczysz taką modelkę, która patrzy na ciebie z bilbordu, to nie ma szans, żebyś się nie zdekoncentrował - mówi Roman z forda. I faktycznie.

  Zatrzymaliśmy się pod jedną z takich reklam w Gorzowie przy ul. Wyszyńskiego. Obserwowaliśmy reakcje kierowców. Wielu zwalniało, a niemal wszyscy, przynajmniej przez chwilę, kierowali wzrok na ogromny bilbord z kobietą reklamującą bieliznę. Co ciekawe, na reklamę z zaciekawieniem spoglądały też panie.

  Nie tylko faceci

  Rzecz jasna kobiety też odrywają wzrok od drogi i spoglądają na przystojnych panów. Ale jest to chyba zjawisko mniej powszechne. Poza tym, jak zauważyła Iza, młoda mieszkanka Gorzowa: - Kobiety mają podzielność uwagi. Nie raz poprawiamy w czasie jazdy fryzurę, sprawdzamy makijaż, szukamy w torebce telefonu, który akurat dzwoni. Rzut okiem na faceta w obcisłych dżinsach to dla nas nic takiego - uśmiecha się dziewczyna.  Twój bezpłatny dostęp do www.gazetalubuska.pl wkrótce wygaśnie

  Zostań Czytelnikiem plus i otrzymaj:

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.gazetalubuska.pl

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

 • Używane Volvo XC90 (2002–2014). Zalety, wady i usterki

  Używane Volvo XC90 (2002–2014). Zalety, wady i usterki

 • Volkswagen Golf Plus (2004-2008). Wady, zalety i ceny

 • Używana Honda CR-V II (2001-2006). Zalety, wady i usterki

 • Używany Fiat Bravo II (2007 – 2014). Wady i zalety

 • NOWY FIAT TIPO

 • Test nowego Fiata Tipo 1.6 MultiJet (video)

  Test nowego Fiata Tipo 1.6 MultiJet (video)

 • Kompaktowy samochód na lata

 • Czy praktyczny samochód musi być drogi?

 • Nowe Tipo. Fiat wyprzedał większość egzemplarzy

 • PRZEPISY

  PORADY

 • Ekonomiczna jazda autem. Podstawowe zasady

  Ekonomiczna jazda autem. Podstawowe zasady

 • Jak zostać mistrzem kierownicy?

 • Majówka 2016. To trzeba wiedzieć przed wyjazdem

 • Pies lub kot w aucie. Jak je bezpiecznie przewieźć? Poradnik