Ze szklanym dachem

  Ze szklanym dachem

  (wak)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Nadwozie nowego picasso jest bardzo nowoczesne. Jego cechą jest też duży szklany dach, który poprawia komfort jazdy.

  Nadwozie nowego picasso jest bardzo nowoczesne. Jego cechą jest też duży szklany dach, który poprawia komfort jazdy. ©Citroen

  Już w listopadzie w salonach Citroena zobaczymy najnowsze picasso. Będzie kosztował od 70 do 80 tys. zł.
  Nadwozie nowego picasso jest bardzo nowoczesne. Jego cechą jest też duży szklany dach, który poprawia komfort jazdy.

  Nadwozie nowego picasso jest bardzo nowoczesne. Jego cechą jest też duży szklany dach, który poprawia komfort jazdy. ©Citroen

  Nowy citroen C4 picasso nie będzie jednak następcą obecnie oferowanego modelu. Jak nam powiedziano w biurze prasowym Citroen Polska nadal będzie można kupić starą wersję. Powód jest prosty, nowe picasso będzie oferowane jako auto siedmioosobowe. A wielu klientom wystarczy model z pięcioma miejscami.

  Ze szklanym dachem

  W porównaniu do obecnego modelu w nowym są zmiany w nadwoziu i wnętrzu. Cechą charakterystyczną nowej czwórki będzie ponadprzeciętna widoczność.
  Stało się to z dwóch powodów. Po pierwsze zamontowano z przodu bardzo dużą szybę. Po drugie tradycyjny dach blaszany jest teraz wykonany ze szkła. Takie rozwiązanie kosztuje klienta kilka tysięcy więcej, ale komfort jazdy też wzrasta.

  Nowe picasso jest też dłuższe od obecnej wersji. Ma aż 459 cm, 183 cm szerokości i 166 cm wysokości. Dzięki tym rozmiarom wygospodarowano spore wnętrze, w którym dość wygodnie może podróżować nawet siedem osób. Szczególnie dużo miejsca mają pasażerowie z przodu oraz w drugim rzędzie foteli. Także w trzecim rzędzie zamontowano wygodne fotele, na których mogą podróżować nie tylko dzieci. Dwa fotele z tyłu można chować w podłodze. Wtedy bagażnik ma aż 576 litrów pojemności. Przy siedmiu fotelach ma on wprawdzie tylko około 200 litrów, ale auto dodatkowo wyposażono w kilka innych schowków, które łącznie mają też prawie 200 litrów.

  Zapiszczy gdy zjedziesz

  Deska rozdzielcza nowego picasso jest bardzo podobna do obecnego modelu kompaktowego C4. Mamy taką samą kierownicę, z nieruchomym środkiem, w który znajduje się poduszka powietrzna. Podobne są też wyświetlacze. Materiały są wysokiej jakości, a w zależności od wersji mogą występować w kilku kolorach.

  Picasso będzie napędzany przez jeden z czterech silników. Są to dwa benzynowe i dwa diesle. Te pierwsze to 1,8 litra o mocy 127 KM i 2,0 litra o mocy 143 KM. Natomiast diesle to 1,6 litra o mocy 110 KM i 2,0 litra o mocy 138 KM. Do wyboru będzie skrzynia z 6 biegami lub automatyczna.

  Nowy citroen został wyposażony w układy ułatwiające jazdę i poprawiające bezpieczeństwo. Wymieńmy tu elektryczny hamulec postojowy, układ pomiaru miejsca do parkowania, czujniki parkowania czy system sygnalizujący o zjechaniu z pasa ruchu.

  Citroen Polska zapowiada, że picasso siedmioosobowe trafi do sprzedaży w listopadzie, w cenie od 70 do 80 tys. zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY