Co zmieniono?

  Co zmieniono?

  (wak)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Zaletą thalii jest duży bagażnik i sporo miejsca wewnątrz. W salonach możemy wybrać jedną z dwóch wersji.
  Auto nie miało jednak powodzenia w sprzedaży. W tym roku Renault chce sprzedać w Polsce tylko około dwa tysiące tych samochodów. Thalia jest produkowana na bazie clio. Konstruktorzy zmodernizowali nieco nadwozie i dołożyli duży, bo ponad 500-litrowy bagażnik. Dzięki temu thalia może być uważana nawet za pojazd rodzinny.
  Obecnie do salonów trafia kolejna wersja, po kilku poprawkach. Francuzi nie zdecydowali się na produkcję thalii na podwoziu nowego clio, lecz do obecnego modelu wprowadzili jedynie niewielkie zmiany. Powód był chyba prosty, podwozie nowego clio, podniosłoby cenę auta o kilka tys. zł. A to oznaczałoby spadek sprzedaży.

  Co zmieniono?

  1. Przód wyposażono w nowy zderzak w kolorze nadwozia.
  2. Ładniejsza jest osłona chłodnicy, podobna do tej z laguny.
  3. Światła przeciwmgłowe trafiły w inne miejsce.
  4. Z tyłu zastosowano bardziej masywny zderzak.
  5. Zamek bagażnika wkomponowano w logo Renaulta.
  Jako kosmetyczne można też określić zmiany wnętrza. Deska oraz kierownica są takie same, lepsze są jednak materiay. Dodatkowo kupujący ma do wyboru więcej kolorów i odmian tapicerki. Bogatsze jest też wyposażenie. ABS stał się standardowym wyposażeniem. Ponadto w każdej wersji mamy m.in. dwie poduszki powietrzne, wspomaganie kierownicy.
  W najtańszej wersji authentique z silnikiem 16V o mocy 75 KM za thalię trzeba zapłacić 39.950 zł. Nie jest to zapewne mało, stąd trudno przypuszczać, by auta te znikały z salonów jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. Tym bardziej, że dilerzy mają jeszcze poprzednią wersję, którą oferują o 3-4 tys. zł taniej. Zwolennicy thalii staną przed trudnym wyborem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY