MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Młodzi kucharze z Iłowej pokazali, że są najlepsi. Zobaczcie ich przepis na ciasto ze szpinakiem i malinami

(mt)
Szkołę z Iłowej reprezentowała czteroosobowa drużyna w składzie: Patryk Biniek, Joanna Herczakowska, Katarzyna Jakubów i Amanda Siekierska.
Szkołę z Iłowej reprezentowała czteroosobowa drużyna w składzie: Patryk Biniek, Joanna Herczakowska, Katarzyna Jakubów i Amanda Siekierska. ZSP Iłowa
Młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej zajęła pierwsze miejsce w konkursie kulinarnym pod hasłem "Zdrowe, smaczne, oryginalne, nasze dania regionalne".

Sprawdź: Sprawdzone przepisy Czytelników

Zawody kulinarne w Kalsku były podsumowaniem warsztatów przeprowadzonych w dziesięciu szkołach ponadgimnazjalnych i rolniczych z terenu województwa lubuskiego.

W kategorii potraw jarskich bezkonkurencyjne okazało się ciasto przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej o intrygującej nazwie "Leśny mech". Ciasto jest zielone i bardzo dekoracyjne. Rewelacyjnie smakuje. Potwierdził to nie tylko werdykt jury, ale także opinie degustujących. Ciasto było już prezentowane przez uczniów podczas pokazów kulinarnych w Iłowej. Zaskakiwało wyglądem i smakiem.

Szkołę z Iłowej reprezentowała czteroosobowa drużyna w składzie: Patryk Biniek, Joanna Herczakowska, Katarzyna Jakubów i Amanda Siekierska.

A oto przepis na ciasto najlepsze i najbardziej oryginalne w województwie lubuskim:
"Leśny mech", czyli ciasto ze szpinakiem i malinami.

Składniki: dwa opakowania mrożonego szpinaku (800g), dwie i dwie trzecie cukru kryształu, sześć jaj, dwie i dwie trzecie szklanki oleju, cztery szklanki mąki krupczatki, pięć łyżeczek proszku do pieczenia, śmietana 30 proc. 600 ml, cztery opakowania smietan-fixu, dwa opakowania cukru wanilinowego, świeże maliny 300 g, ukier puder do smaku.

Sposób wykonania, kolejne czynności:
1. Szpinak rozmrozić i odsączyć z wody.
2. Jajka zmiksować z cukrem. Do masy wlać powoli olej, dalej mieszając. Wsypać mąkę z proszkiem do pieczenia. Po połączeniu całości dodać szpinak i wymieszać łyżką. Wlać do formy, piec ok. półtorej godziny do "suchego patyczka", w temperaturze 180 stopni Celsjusza.
3. Po wystudzeniu ciasta obciąć nożem wierzch i rozdrobnić go na talerzyku.
4. Ubić śmietanę dodając pod koniec śmietan-fixy z cukrem wanilinowym i odrobiną cukru pudru.0000
5. Na ciasto wyłożyć ubitą masę, obłożyć malinami leciutko docisnąć je dłonią. Posypać okruszkami ciasta. Zielony kolor wypieku przypomina leśny mech. Stąd nazwa ciasta.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska