MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Microsoft pomaga firmom poszkodowanym w powodzi

Piotr Jędzura
Microsoft, wspólnie z Pracodawcami RP, wspiera technologicznie organizacje z regionów poszkodowanych przez powodzie. Ma to pomóc w odbudowie zniszczonej infrastruktury informatycznej.

Firma Microsoft, we współpracy z największą organizacją gospodarczą w Polsce – Pracodawcami RP, podjęła działania na rzecz odbudowy infrastruktury informatycznej firm i regionów poszkodowanych przez tegoroczne powodzie. Od 9 sierpnia Pracodawcy RP prowadzą program pomocy dla organizacji dotkniętych powodziami. Do akcji przyłączył się polski oddział Microsoft, oferując poszkodowanym przedsiębiorcom oraz samorządom lokalnym bezpłatny, roczny dostęp do platformy Business Productivity Online Suite (BPOS).

Zniszczenia spowodowane przez tegoroczne powodzie są ogromne. Dotknęły one osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa oraz samorząd terytorialny. Szacuje się, że poszkodowanych firm jest ponad 1500. Wiele z nich zmuszonych jest do całkowitego odtworzenia swoich zasobów informatycznych, co może wiązać się z wysokimi kosztami. Może, ale nie musi.

Dzięki zaangażowaniu firmy Microsoft, która przystąpiła do programu pomocy prowadzonego przez Pracodawców RP, przedsiębiorcy z zalanych terenów mogą uzyskać roczny, bezpłatny dostęp do platformy BPOS (Business Productivity Online Suite), czyli zaawansowanych technologii w formie usług online. Platforma, za pośrednictwem Internetu, oferuje dostęp do nowoczesnych rozwiązań, które są kluczowymi narzędziami w prowadzeniu sprawnej i efektywnej organizacji.

Główną zaletą platformy BPOS jest umiejscowienie w chmurze obliczeniowej, przez co firmy nie muszą odbudowywać lokalnej infrastruktury sieciowej, a jej funkcjonalność uzyskują poprzez dostęp do usług online. W ramach akcji Microsoft przygotował aż 10 tysięcy licencji, z których mogą skorzystać zarówno duże firmy, jak i osoby prowadzące działalność gospodarczą oraz samorządy lokalne.

- Doskonale rozumiemy sytuację, w jakiej znaleźli się przedsiębiorcy – mówi Marek Kosycarz, dyrektor ds. odpowiedzialności społecznej w polskim oddziale firmy Microsoft. – Teraz najważniejsze wydaje się niedopuszczenie do kolejnych, wtórnych skutków powodzi, takich jak utrata miejsc pracy, upadek firm lokalnych, i jak najszybsze rozpoczęcie działalności przez poszkodowane podmioty. Stąd nasze zaangażowanie w program Pracodawców RP, dzięki któremu firmy oraz regiony mogą szybciej uporać się ze zniszczeniami oraz odbudować swoje zdolności ekonomiczne. Microsoft powstał z pasji

do technologii. Wierzymy, że dobrze wykorzystywana może znacząco podnosić efektywność organizacji - dodaje.

Aby przystąpić do programu wystarczy posiadać komputer z licencjonowanym systemem operacyjnym Windows oraz dostęp do Internetu i pobrać trzydziestodniową wersję testową BPOS ze strony www.microsoft.com/online. Po jej uruchomieniu należy skontaktować się z Pracodawcami RP, którzy są organizatorem i administrują programem pomocy.

W zgłoszeniu należy podać nazwę firmy, numer identyfikacyjny Windows Live, liczbę stanowisk komputerowych, która ma być objęta licencją oraz województwo, w którym zarejestrowana jest firma. Dane muszą być zgodne ze stanem faktycznym z dnia pobrania wersji próbnej oprogramowania. Jedna licencja może objąć od 5 do maksymalnie 100 stanowisk pracy. Wnioski organizacji posiadających większe zapotrzebowanie będą rozpatrywane indywidualnie przez Pracodawców RP i Microsoft.

W celu objęcia pomocą najbardziej potrzebujących, weryfikacja przedsiębiorstw będzie przebiegała pod kątem skali zniszczeń. Największe szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku będą miały małe organizacje do 50 pracowników, których potencjał jest zbyt mały, aby mogły samodzielnie poradzić sobie w tak trudnej sytuacji.

- Doskonale zdajemy sobie sprawę z trudnej sytuacji, w jakiej znaleźli się przedsiębiorcy z zalanych terenów. Powódź pozbawiła firmy majątku trwałego. Do przywrócenia normalnego funkcjonowania społeczeństw dotkniętych tegoroczną tragedią niezbędna jest odbudowa życia gospodarczego na zalanych terenach. Dlatego też apelujemy do firm, które chcą włączyć się w program pomocy, o kontakt z naszą organizacją – mówi Łukasz Witkowski, dyrektor Departamentu Komunikacji Pracodawców RP.

Rejestracja do programu potrwa do 31 grudnia 2010 roku albo do wyczerpania puli 10 tys. licencji. Podmioty zainteresowane dostępem do platformy BPOS po upływie 12 miesięcy będą mogły korzystać z niego na warunkach komercyjnych, wnosząc standardowe opłaty licencyjne.

Więcej szczegółów na temat programu można uzyskać na specjalnie w tym celu przygotowanej witrynie pod adresem www.microsoft.com/poland/onlineservices/Pomoc.aspx, jak również bezpośrednio w Konfederacji Pracodawcy RP, gdzie informacji udziela Magdalena Kitlas, dyrektor Departamentu Rozwoju Organizacji (telefon: 22 518 87 33, email: [email protected]).

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska