Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lubuskie boiska dostaną nowe życie. Pojawią się trybuny i automatyczne nawadnianie

Daniel Sawicki
Daniel Sawicki
W siedzibie Lubuskiego Związku Piłki Nożnej podpisano umowy z samorządami na dofinansowanie do budowy trybun i nawadniania boiskach
W siedzibie Lubuskiego Związku Piłki Nożnej podpisano umowy z samorządami na dofinansowanie do budowy trybun i nawadniania boiskach Daniel Sawicki
Kolejne samorządy odebrały w czwartek, 4 kwietnia, promesy na dofinansowanie poprawy bazy sportowej na swoim terenie. Umowy podpisano w siedzibie Lubuskiego Związku Piłki Nożnej.

To kolejny etap programu prowadzonego przez urząd marszałkowski, a któremu patronuje i wspiera Lubuski Związek Piłki Nożnej. Dzięki programowi wiele lubuskich samorządów doprowadziło do zbudowania automatycznego nawadniania boisk, a wielu miejscach pojawiły się trybuny, a nawet sztuczne oświetlenie.

Tym razem na mocy zawartych umów poszczególne samorządy wybudują trybuny na wybranych przez siebie obiektach, a także zostanie zamontowany system automatycznego nawadniania murawy. Kwoty dofinansowania wynoszą od ponad 27 do blisko 31 tys. złotych. Wszystko jest zależne od poziomu wnioskowania przez samorząd.

To nasza piąta edycja programu i cieszę się, że jest zainteresowanie samorządów takimi inwestycjami - mówił wicemarszałek lubuski Zbigniew Kołodziej.

- W ubiegłym roku mieliśmy w programie 300 tysięcy złotych do rozdania. W tym roku zgłosiło się po pieniądze 9 samorządów i wszyscy dostali pieniądze. Nie zawsze jednak tak było. Bywało, że było więcej chętnych niż pieniędzy. Mam nadzieję, że po wyborach wójtowie i burmistrzowie będą chcieli nadal inwestować w obiekty sportowe.

Wideo: stadion w Kostrzynie doczeka się remontu?

od 7 lat

Rozchwytywane pieniądze na budowę trybun

Największym wzięciem cieszyły się tym razem pieniądze na budowę trybun przy boiskach. Zdaniem Arkadiusza Dąbrowskiego, w przeszłości piłkarza, a dziś urzędnika urzędu marszałkowskiego każda taka inwestycja zachęca do aktywnego spędzania czasu na obiektach sportowych.

- Bardzo się cieszę, że wiele samorządów cały czas pracuje nad poprawą jakości swoich obiektów. W tym roku trzy gminy sięgnęły po pieniądze na nawadnianie boisk, a aż sześć samorządów zbuduje trybuny. Dla nas ważny jest każdy samorząd. Mimo że w regionie mamy żużel i koszykówkę to nie możemy zapominać o piłce nożnej. To najpopularniejsza dyscyplina i będziemy namawiać samorządowców do dalszego inwestowania w infrastrukturę sportową na swoich terenach – mówił Arkadiusz Dąbrowski, dyrektor Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Z kolei Robert Skowron, prezes LZPN w Zielonej Górze wskazywał, że lepsze boiska powodują, iż do piłki nożnej garnie się więcej dzieci i młodzieży.

Nawodnionych 58 boisk

- Po tej edycji będziemy mieli nawodnionych 58 boisk. Uważam, że to już dużo. Mam nadzieje, że inne samorządy też będą sięgały po środki z urzędu marszałkowskiego na ten cel. Dlatego cieszę, się na słowa pana marszałka, który już zapowiedział kontynuację tego programu. Wiemy, że dobre boiska gwarantują lepsze szkolenie, a przede wszystkim więcej chętnych do gry. Jedną z najlepiej zagospodarowanych gmin jest na pewno miasto Zielona Góra. Wiem, że samorządy sięgają po środki z różnych programów i bardzo się z tego cieszę. Mamy u nas w regionie całą rzeszę młodych ludzi, a lepsze obiekty pozwalają na lepsze szkolenie – podkreślał prezes PZPN.

Wkrótce na kibiców piłki nożnej w Lubuskiem czeka nie lada gratka. Szefowie LZPN poinformowali, iż w Szprotawie (27 maja) i Żarach (29 maja) odbędą się mecze reprezentacji U-16 Polska – Szwajcaria.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska