Liga Mistrzów: dramat Ikera Casillasa

(szyly)
Iker Casillas długo czekał na swoją szansę. Kiedy ją dostał, na murawie wytrwał niespełna kwadrans... zimbio.com
Real Madryt rozgromił Galatasaray Stambuł 6:1 (1:0) w wyjazdowym spotkaniu pierwszej kolejki Ligi Mistrzów. Bohaterem spotkania był Cristiano Ronaldo, a prawdziwy dramat przeżył bramkarz "Królewskich" Iker Casillas.

Bramkarz Realu stracił miejsce w pierwszym składzie na rzecz Diego Lopeza. Carlo Ancelotti obiecał wieloletniemu kapitanowi "Los Blancos", że wyjdzie w dzisiejszym meczu w pierwszym składzie. Włoch słowa dotrzymał, ale Casillas wytrwał na murawie niespełna 15 minut. W 10 minucie spotkania tak niefortunnie zderzył się z Sergio Ramosem, że musiał zejść, a w jego miejsce wszedł główny rywal do gry - Diego Lopez.

I już kilka minut później udowodnił wysoką formę fenomenalną interwencją. Real długo przebijał się przez twardy, turecki mur. Jednocześnie musiał uważać na kontry gospodarzy i zawsze niebezpiecznego Didiera Drogbę. W końcu, w 33 minucie, Isco dał prowadzenie "Los Blancos".

Z kolei Drogba w przerwie opuścił boiska, a tym razem w roli antybohatera wystąpił Pepe. Bez jednego ze swoich liderów Turcy nie byli już tą samą drużyną i Real nie miał problemu z rozegraniem tego meczu. W 54 minucie trafił Karim Benzema i gospodarze totalnie się rozsypali. Trzy bramki Cristiano Ronaldo i kolejne trafienie Francuza dokonały dzieła.

Wyniki wtorkowych meczów Ligi Mistrzów:

GRUPA A

Manchester United - Bayer Leverkusen 4:2 (1:0)
Bramki: Rooney 2 (22, 70), van Persie (59), Valencia (70) - Rolfes (54), Toprak (88).

Real Sociedad - Szachtar Donieck 0:2 (0:0)
Bramki: Teixeira 2 (65, 87)