Lider Stali Gorzów Bartosz Zmarzlik zajął drugie miejsce w finale Złotego Kasku. Wygrał Jarosław Hampel z Unii Leszno

cekon
Jarosław Hampel
Jarosław Hampel Sławomir Kowalski
Żadnemu z czwórki lubuskich żużlowców startujących w finale Złotego Kasku nie udało się sięgnąć po cenne trofeum. W Pile triumfował Jarosław Hampel, zawodnik Unii Leszno.

„Hampelek” znakomicie ścigał się na torze Polonii Piła, w barwach której przed laty zdawał licencję żużlową i jeździł tu w latach 1998-2002. – Świetnie się czułem, szybko sobie przypomniałem wszystkie ścieżki tego toru – mówił Jarosław Hampel. - To było najważniejsze, żeby wiedzieć, gdzie jechać tak, by rozpędzać motocykl.

Jarosław Hampel po raz pierwszy w karierze zdobył Złoty Kask. Tuż za nim miejsce na podium zajął lider Stali Gorzów Bartosz Zmarzlik. Gorzowianin efektownie jeździł w zawodach, ale nie ustrzegł się dwóch błędów, kiedy kończył wyścigi na trzecim miejscu.

Nierówno jeździli pozostali lubuscy żużlowcy. Najwyżej z nich sklasyfikowany został Grzegorz Zengota. Zawodnik Falubazu Zielona Góra zajął siódme miejsce. Pewnie byłby wyżej, gdyby nie ostatnia lokata, jaką zajął w 10 wyścigu. Bardzo dobrze rywalizację rozpoczął jego kolega klubowy Patryk Dudek. Po dwóch startach miał pięć punktów, ale w kolejnych trzech zdobył tylko jeden. Ta zdobycz dała mu 10. lokatę w turnieju. Tuż przed nim zawody zakończył Krzysztof Kasprzak ze Stali Gorzów.

Złoty Kask był krajową eliminacją do przyszłorocznego cyklu Grand Prix. Prawo startu w międzynarodowych kwalifikacjach ma pięciu najlepszych zawodników. Nie wiadomo jednak, czy z tej okazji skorzystają Maciej Janowski i Bartosz Zmarzlik, którzy w tym roku będą ścigać się w Grand Prix. – Jeszcze nie podjąłem decyzji – powiedział Zmarzlik. – W tym roku najważniejsze są dla mnie starty w Grand Prix.