(hak)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  - Każde słowo wypowiedziane w kłótni nas okalecza - mówił K. Krauze podczas dyskusji po pokazie głośnego filmu "Plac Zbawiciela" w zielonogórskim kinie Newa.
  Tłum, przeważnie młodych, ludzi wypełnił wczoraj przylegający do kina Newa klub Straszny Dwór... Akurat po filmie "Plac Zbawiciela" nikomu raczej nie było do śmiechu. Jakby fala zła, która niszczy filmową rodzinę, wylała się z ekranu.

  - Dlaczego robi pan tak smutne filmy? - padło pytanie do reżysera, który ma w dorobku także "Dług".

  - Ale ludzie jednak chcą na takie filmy chodzić. To nie ja wymyśliłem, że publiczność jest masochistyczna.
  Tak wcześniej uważali Kieślowski, Bergman... - mówił K. Krauze, który obsypany na festiwalu w Gdyni "Plac Zbawiciela", nakręcił wespół z żoną - Joanną Kos-Krauze (nie mogła przybyć na spotkanie), a film do tej pory przy zaledwie 30 kopiach obejrzało ponad 150 tys. widzów.

  Reżyser przyznał, że i tak złagodzili tragedię, która naprawdę dotknęła pewną rodzinę na warszawskiej Woli. Dla twórców najważniejsza była istota sprawy: że nie umiemy sobie wybaczać, uporać się ze swoimi problemami, a potem przez grzechy rodziców i dziadków cierpią ich dzieci i wnuki...

  K. Krauze mówiąc o planach, powiedział, że chce z żoną nakręcić film o cygańskiej poetce z Gorzowa - Papuszy. - Jej głos nagrała nasza znakomita reportażystka Irena Linkiewicz - zareagował na wieść, prowadzący spotkanie Konrad Stanglewicz z Radia Zachód.

  - To już, jedziemy posłuchać! - ucieszył się reżyser.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze akcje

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  Obejrzyj serial dokumentalny

  Obejrzyj serial dokumentalny "Tajemnice Państwa Podziemnego"