Które plaże i baseny są najpopularniejsze? My już wiemy!

Najpopularniejszym basenem w Lubuskiem jest gorzowska Gracja.
Najpopularniejszym basenem w Lubuskiem jest gorzowska Gracja. fot. Archiwum
Przez wiele tygodni szukaliśmy Waszych ulubionych plaż i basenów. W sobotę o 23.59 zakończyliśmy głosowanie. Oto wyniki!

Zwycięzcą absolutnym naszego plebiscytu jest basen odkryty w Bytomiu Odrzańskim. Nie dość bowiem, że wygrał w swojej kategorii, pokonując pływalnię w Goszczanowie (36 głosów) i w Kostrzynie (7), to zgarnął też nagrodę w kategorii open - zdobył bowiem aż 186 głosów, najwięcej ze wszystkich startujących w konkursie.

Ostry bój o bonus stoczyło z basenem w Bytomiu kąpielisko nad jeziorem Lgińsko. Swoją kategorię wygrało w pięknym stylu, na ostatniej prostej doganiając peleton, a potem mijając lidera i wychodząc na prowadzenie, pokonując plażę w Długiem (82 głosy) i nad jeziorem Sławskim (25). A sama plaża nad jez. Lgińsko zdobyła 185 głosów!

Jeśli chodzi o miejsca wykorzystywane do kąpieli nie było lepszych od ośrodka Laguna nad jez. Lubniewsko. Zdobył 75 głosów, o cztery więcej od prowadzącej w ostatnich dniach plaży przy ośrodku Relaks w Pszczewie. Trzecia lokata dla podgorzowskiego Nierzymia (13).

Nie było niespodzianki w rywalizacji basenów zakrytych. Gorzowska pływalnia Gracja od samego początku zbudowała sobie olbrzymią przewagę nad innymi rywalami i konsekwentnie pilnowała swojej pozycji. To dało efekty! Plebiscyt Gracja kończy na pierwszym miejscu (151 głosów), 2.Słowianka w Gorzowie (28), 3. Wodnik w Żarach (10).

Wśród głosujących Czytelników rozlosujemy siedem książek "Niezwykłe i tajemnicze miejsca w naszych lasach" . A co mamy dla najpopularniejszych plaż i basenów? Nagrody! Uhonorujemy zdobywców miejsc 1-3 w każdej kategorii.
1. miejsce: 1.500 zł na reklamę w "GL" (w tym min. 600 zł na portalu gazetalubuska.pl)
3. miejsce: 500 zł na reklamę w "GL" (w tym min. 200 zł na portalu gazetalubuska.pl)
Nagroda dodatkowa w kategorii open to 1.000 zł (w tym min. 400 zł na portalu gazetalubuska.pl)
Nagrody są do wykorzystania do 31 sierpnia 2013 r.