Koszykarze Zastalu Zielona Góra znów wygrali, ale tym razem nie demolowali rywala

Cezary Konarski
Koszykarze Zastalu Zielona Góra wygrali w Bydgoszczy z Astorią 101:97.
Koszykarze Zastalu Zielona Góra wygrali w Bydgoszczy z Astorią 101:97. Dariusz Błoch
Koszykarze Zastalu Enei BC Zielona Góra znów wygrali w Energa Basket Lidze, po raz 11 w tym sezonie. Pokonali na wyjeździe Astorię Bydgoszcz 101:87, tym razem jednak nie zdominowali rywala tak, jak w kilku ostatnich meczach.

Enea Astoria Bydgoszcz - Zastal Enea BC Zielona Góra 87:101

• Kwarty: 32:29, 14:26, 23:21, 18:25.
  • Astoria: Gabrić 18 (2), Chyliński 16 (2), Sanders 12, Nizioł 3 (1), Frąckiewicz 2 oraz: Loncar 20, Aleksandrowicz 16 (4), Krasuski 0, Nowakowski 0.
  • Zastal: Groselle 21, Reynolds 19 (4), Lundberg 12 (2), Ponitka 8 (1), Williams 6 oraz: Freimanis 18 (2), Richard 17 (3), Koszarek 0.

Zielonogórzanie ostatnio przyzwyczaili kibiców do tego, że w ekstraklasie zwykle dość łatwo ogrywają rywali, a mecze kończą się „demolką” po bardzo wysokich zwycięstwach. Tym razem jednak trafili na przeciwnika nieco lepszego.

Już z przebiegu pierwszych minut spotkania można było wyciągnąć wniosek, że zastalowcom przyjdzie stoczyć w Bydgoszczy ciężki bój. Gospodarze prowadzili różnicą kilku punktów, dwukrotnie ich przewaga sięgała pięciu „oczek”.
W drugiej części spotkania najistotniejszy był czas między 14 i 16 minutą. Astoria prowadziła 35:32, ale 14 kolejnych punktów zdobył Zastal i w bardzo krótkim czasie uzyskał 11-punktową przewagę (46:35).

Zespół Cheerleaders Zielona Góra towarzyszy koszykarzom od wielu lat. W hali CRS zagrzewa zespół Stelmetu Enei BC do walki w Energa Basket Lidze i rozgrywkach VTB. Co jakiś czas zmienia się skład ekipy. Tej grupy dziewcząt wcześniej nie prezentowaliśmy. Zobaczcie, jak wygląda piękniejsza strona zielonogórskiego basketu.  POLECAMY: „Zdemolowany" rywal! Stelmet wygrał dziesiąty mecz z rzędu [ZDJĘCIA]ZOBACZ TEŻ: Kibice super się postarali! Nieśli Stelmet do wygranej nad Treflem Sopot [ZDJĘCIA]OBEJRZYJ: Co robił Łukasz Koszarek w więzieniu?

Tak prezentują się cheerleaderki Stelmetu Enei BC Zielona Gó...

Po przerwie mecz stał się bardziej zacięty, lekką przewagę mieli miejscowi, którzy potrafili zniwelować starty, ale maksymalnie do sześciu punktów. Przed ostatnią kwartą Zastal prowadził 76:69, ale pozwolił bydgoszczanom jeszcze bardziej zbliżyć się do siebie - 73:78 w 32 min. Wtedy jednak zielonogórzanie powtórzyli to, co zdarzyło się w drugiej kwarcie. Znów przez jakiś czas utrzymali długą serię celnych rzutów i nie pozwolili sobie na jakiekolwiek starty. W efekcie, w 36 min prowadzili już różnicą 17 punktów (90:73). Stało się jasne, że mistrzowie Polski sięgną po kolejne zwycięstwo. Kolejny mecz zielonogórzanie rozegrają już w sobotę 21 listopada. We własnej hali podejmą Stal Ostrów Wlkp.

Programy na zawodach żużlowych, to dla kibiców rzecz oczywista. Na meczach koszykówki już nie. Ale bywały w Zielonej Górze czasy, że fani koszykarskiej drużyny dostawali do ręki okolicznościowe wydawnictwa – sporadycznie na spotkaniach Zastalu, a później regularnie na meczach Stelmetu, który kontynuuje zastalowskie tradycje w Zielonej Górze. Bywało tak, że program po rozłożeniu stanowił pokaźnych rozmiarów plakat. Od kilku sezonów programów na meczach koszykarzy już nie ma. My w naszej galerii zdjęć chcieliśmy przypomnieć Wam, jak one wyglądały >>>>

Takie fajne programy kolekcjonowali kiedyś kibice koszykarzy...