Koszykarskie derby dla Gorzowa! „Kangury" lepsze od Zastalu Zielona Góra

Maciej Noskowicz, zdjęcia Mariusz Kapała
Koszykarze EIG CEZiB Kangoo Basket Gorzów wygrali w Zielonej Górze z miejscowym Q8 Oils SKM Zastalem 84:74. Mariusz Kapała
Koszykarze EIG CEZiB Kangoo Basket Gorzów lepsi w drugoligowych derbach Ziemi Lubuskiej. Gorzowianie wygrali w Zielonej Górze z miejscowym Q8 Oils SKM Zastalem 84:74.

Q8 Oils SKM Zastal Zielona Góra - EIG CEZiB Kangoo Basket Gorzów 74:84

Wydawało się, że faworytami spotkania są zielonogórzanie, którzy zajmowali ósme miejsce w tabeli, dwa "oczka" wyżej od rywal z północy naszego regionu. A jednak to Kangoo cieszyło się z wygranej. Gorzowianie zaprezentowali dojrzalszą koszykówkę i już po pierwszej kwarcie prowadzili 24:21. Do przerwy zespól gości utrzymał skromną zaliczkę, było wówczas 41:38. W drugiej połowie gorzowska ekipa tylko powiększyła przewagę, ostatecznie wygrywając różnicą dziesięciu punktów.

Po meczu powiedzieli:

• Nikodem Sirijatowicz (kapitan SKM): Wiedzieliśmy, że będzie to bardzo trudne spotkanie. Zrealizowaliśmy zaledwie jedną trzecią założeń przedmeczowych. Brakowało nam skuteczności, trafiały się niecelne osobiste. Nie mogliśmy trafić we własnej hali. Trenujemy tutaj, a dziś nam nie wychodziło. Zostawiliśmy zdrowie na parkiecie, walczyliśmy do ostatniej minuty, ale to Gorzów wygrał wykorzystując naszą słabość w obronie. Wiem jednak, że stać nas na lepszą grę.
  • Andrzej Stefanowicz (trener Kangoo Gorzów): Wygraliśmy ważne spotkanie, które otwiera nam drogę do play-offów. Uważam, że nasz potencjał jest dziś większy niż zielonogórzan, bo mamy bardziej doświadczoną drużynę, a oni ogrywają przede wszystkim młodzież. Wydaje się, że byliśmy też lepsi fizycznie. Satysfakcja z tej wygranej jest duża, choć również trochę rozdrażnienia, bo irytować mogła praca sędziów, która zaburzała harmonię gry zawodników.
2 czerwca 2013 roku – data ta na zawsze zostawiła bardzo mocny ślad w historii zielonogórskiej koszykówki. Tego dnia po raz pierwszy drużyna z Zielonej Góry sięgnęła po tytuł mistrza Polski.

Mistrz, mistrz, Zastal mistrz! Pamiętacie ten wielki triumf ...