Komplet punktów akademiczek z Polkowic po zaciętym meczu

Konrad Kaptur
Katarzyna Grzybowska zdobyła dwa punkty i jej AZS DWSPiT pokonał rywalki z Łomży. Konrad Kaptur
Tenisistki stołowe AZS DWSPiT Polkowice odniosły siódme zwycięstwo w rozgrywkach ekstraklasy i w tabeli zajmują czwarte miejsce. Wczoraj podopieczne trenera Sławomira Słowińskiego pokonały rywalki z Łomży 3:2.

- Jesteśmy faworytem tego spotkania, ale zdajemy sobie sprawę, że nie będzie to łatwy mecz, bo walczące o pozostanie w ekstraklasie rywalki potrzebują punktów i zrobią wszystko, aby napsuć nam krwi - mówił przed meczem Sławomir Słowiński, trener AZS DWSPiT.
Szkoleniowiec naszych dziewczyn nie przypuszczał chyba, że zespół z Łomży będzie w stanie aż tak mocno postawić się jego podopiecznym. Tym bardziej, że mecz rozpoczął się od gładkiej wygranej Katarzyny Grzybowskiej nad Karoliną Gołębiewską. Zawodniczka AZS DWSPiT odprawiła szybko z kwitkiem rywalkę wygrywając w trzech krótkich setach do 6, oraz dwukrotnie do 5. W partii numer dwa po przeciwnych stronach stołu stanęły Agata Pastor z AZS DWSPiT oraz Karolina Gołąbiewska z AZS PWSiP Wałkuscy Łomża. Był to bardzo zacięty pojedynek, którego losy rozstrzygnęły się dopiero w tie-breaku. Nieoczekiwanie lepsza okazała się Sikorska, która tego decydującego seta wygrała 11:9 i tym samym doprowadziła do remisu. W trzecim pojedynku młoda Natalia Michorczyk nie sprostała Bingran Ren i to zespół przyjezdnych objął prowadzenie. Na szczęście Katarzyna Grzybowska pokonując w pięciu setach Sikorską doprowadziła do remisu, i o losach zwycięstwa w całym meczu miała zdecydować potyczka pomiędzy Agatą Pastor oraz Karoliną Gołąbiewska. Nie miała ona zbyt długiej historii, bo dominacja polkowiczanki była bezdyskusyjna. Już pierwsza partia wygrana przez PAstor 11:2 pokazała, kto będzie rozdawał karty w tym pojedynku. Kolejne sety kończyły się zwycięstwami podopiecznej trenera Słowińskiego do dwóch oraz pięciu i w konsekwencji to AZS DWSPiT dopisał do swojego dorobku po raz siódmy w obecnych rozgrywkach ekstraklasy komplet punktów.
- Mecz był bardzo trudny, ale ostatecznie wyszliśmy z opresji i wygraliśmy. To bardzo cieszy przed kolejnymi pojedynkami - skomentował trener Słowiński.

AZS DWSPiT Polkowice : AZS PWSIP WAŁKUSCY Łomża 3:2

Katarzyna Grzybowska - Karolina Gołąbiewska 3:0 (11:6, 11:5, 11:5)
Agata Pastor - Magdalena Sikorska 2:3 (13:11, 10:12, 13:11, 6:11, 9:11)
Natalia Michorczyk - Bingran Ren 0:3 (4:11, 5:11, 4:11)
Katarzyna Grzybowska - Magdalena Sikorska 3:2 (11:5, 11:9, 10:12, 4:11, 11:5)
Agata Pastor - Karolina Gołąbiewska 3:0 (11:2, 11:2, 11:5)