Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koło Gospodyń Wiejskich z Darnawy pielęgnuje tradycje przodków

Redakcja
KGW Darnawa
KGW Darnawa archiwum uczestników
- Pielęgnujemy i staramy się podtrzymywać tradycję naszych przodków, jak i angażować w prace najmłodszych mieszkańców, pokazując sens tych działań - przyznają członkowie Koła Gospodyń Wiejskich z Darnawy, które walczą o tytuł najlepszego KGW w Lubuskiem. Aby na nie zagłosować, wyślij SMS o treści: kgws.6 na numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT)

Aby zagłosować na KGW z Darnawy, wyślij SMS o treści: kgws.6 na numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT)

Poszukujemy najlepszych Kół Gospodyń Wiejskich w naszym województwie. Nasi Czytelnicy pomogą wybrać nam po trzy koła z trzech kategorii: działalność artystyczna, kulinarna i społeczna. Jeśli chodzi o działalność społeczną, to w tej kategorii walczy już KGW z Witkowa, z Lubna, Wiciny, Nowego Kramska, Bobrowic i ostatnio dołączyło KGW z Darnawy.

Koło to istnieje od ok. 1960 roku. Gospodynie spotykały się wtedy przy okazji organizowania wszelkiego rodzaju kursów, np.: gotowania, pieczenia, szycia, itp. Spotkania odbywały się w dawnej szkole podstawowej. Tam również przechowywane były naczynia, które wypożyczano mieszkańcom w razie potrzeby. Nastąpiła jednak przerwa w działalności. Nie trwała zbyt długo, bo dokładnie 3 grudnia 2010 roku na zebraniu zadecydowano o wznowieniu KGW w Darnawie i rozpoczął się nowy rozdział. - Praca naszego koła widoczna jest nie tylko w gminie, ale również powiecie i województwie. Za swoją działalność otrzymujemy różne nagrody i wyróżnienia (udział w konkursach), promując nie tylko naszą miejscowość, ale i gminę Skąpe. Tu należy zaznaczyć, że wieńce dożynkowe z Darnawy od najdawniejszych czasów zawsze zwracały uwagę jury na dożynkach gminnych, powiatowych i wojewódzkich, zdobywając najwyższe noty - opisują członkinie koła. - Wspólnie z radą sołecką jesteśmy współorganizatorem "Spotkań dawnych mieszkańców", które w 2008 roku zainicjowała pani Izabela Kowalaszek - była mieszkanka Darnawy. Spotkania te cieszą się popularnością, mimo że wiele osób już nie ma, to tradycję podtrzymują dzieci i wnuki, które każdego roku przyjeżdżają nawet z najdalszych zakątków świata. Kontynuacją działalności są cykliczne spotkania z okazji Dnia Kobiet - tych najmłodszych i najstarszych, to Mikołajki, Andrzejki, Walentynki dla dzieci. Od 2012 roku, na przełomie maja i czerwca organizujemy Festyn Rodzinny z okazji Dnia Matki, Dziecka i Ojca. Jest to impreza plenerowa, na której nie brakuje atrakcji dla najmłodszych i najstarszych mieszkańców naszej małej miejscowości - opisują.

Gospodynie podkreślają, że ich działalność zwrócona jest przede wszystkim na mieszkańców. - Zależy nam na integracji naszego małego społeczeństwa. Pielęgnujemy i staramy się podtrzymywać tradycję naszych przodków, jak i angażować w prace najmłodszych mieszkańców, pokazując sens tych działań - przyznają.


PREZENTACJA KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH Z DARNAWY - GŁOSOWANIE

Partnerem plebiscytu jest Biuro Podróży Eurotrops
**

Wyjazdy dla ciekawych świata. Autorskie programy wycieczek

**

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska