MKTG SR - pasek na kartach artykułów

KGHM stawia na zdolnych studentów

(abi)
Każdego roku w KGHM przyjmowanych jest ok. tysiąca nowych pracowników. Głównie z powodu odejscia górników na wczesne emerytuty.
Każdego roku w KGHM przyjmowanych jest ok. tysiąca nowych pracowników. Głównie z powodu odejscia górników na wczesne emerytuty. Anna Białęcka
W tym roku szansę na pracę w KGHM otrzymają dodatkowo studenci i absolwenci wyższych uczeni o profilu technicznym z różnych stron kraju. Czają na nich dwuletnie staże.

Polska Miedź jest największym pracodawcą w naszym regionie. Każdego roku przyjmuje do pracy około tysiąca nowych pracowników. W marcu rusza program, który ma pozwoli miedziowemu koncernowi "wyłowić" i zatrudnić najzdolniejszych absolwentów technicznych uczelni z Polski.

W KGHM pracuje ok. 18 tys. osób. - Każdego roku przyjmowanych jest do naszej spółki około tysiąca nowych pracowników - powiedział rzecznik KGHM Dariusz Wyborski. - Są to zatrudnienia głównie uzupełniające, związane odejściami na emeryturę. Górnicy w Polskiej Miedzi odchodzą na emeryturę stosunkowo wcześnie, bo wieku 48-50 lat, tak więc rotacja zatrudnionych jest duża. Większość miejsc pracy do obsadzenia to stanowiska tzw. ciągu produkcyjnego, czyli miejsca pracy w kopalniach i hutach KGHM.

Jak poinformował nas rzecznik, najniższe zatrudnienie było w 2009 r., kiedy do pracy zostało przyjętych 630 osób. Łącznie w latach 2004-2010 do pracy w różnych strukturach spółki zostało przyjętych 7,5 tys. pracowników.
W tym roku szansę na pracę w KGHM otrzymają dodatkowo studenci i absolwenci wyższych uczeni o profilu technicznym. - Zależy nam na dotarciu do tych najzdolniejszych, stąd też nazwa programu "Kopalnia talentów" - powiedziała Katarzyna Sroga zajmująca się w spółce nowym projektem.

Projekt ma ruszyć w marcu. Na uczenie dotrze pełna informacja na temat programu. - Chcemy, by studenci na uczelniach w Poznaniu czy Warszawie, a nie głownie na AGH w Krakowie, dowiedzieli się o możliwości znalezienia pracy w naszej firmie, by wzięli to pod uwagę planując swoją przyszłość nie tylko zawodową - wyjaśnia D. Wyborski.
Uzdolnionym studentom lub absolwentom, którzy zgłoszą się do programu, KGHM oferuje dwuletnie zatrudnienie, takie na próbę. Po tym czasie przejdą weryfikację. Na dłużej zostanie najlepsi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska