IV liga: Polonia zwycięska w meczu na szczycie, bytomianie górą w Świebodzinie

Mecz Promień Żary – Spójnia Ośno Lubuskie (0:0)
Mecz Promień Żary – Spójnia Ośno Lubuskie (0:0) Małgorzata Fudali Hakman
W 15. kolejce lubuskiej IV ligi doszło m.in. do pojedynku w czubie tabeli pomiędzy Odrą Nietków a Polonią Słubice. Z kolei Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański zwyciężyła z Pogonią Świebodzin.

Zwycięstwo Odry w Świebodzinie

Gdyby ten mecz odbył się w ramach jednej z pierwszych kolejek bieżącego sezonu, zostałby on okrzyknięty spotkaniem na szczycie. Teraz jednak nim nie był, bo o ile Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański niezmiennie utrzymuje się w topie lubuskiej IV ligi, o tyle Pogoń Świebodzin straciła początkowy rozpęd. Niemniej pojedynek tych drużyn zapowiadał się interesująco. Prowadzenie jako pierwsi objęli świebodzinianie, dla których w 40 minucie strzelił Vadym Korinenko. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać – jeszcze przed przerwą wyrównał kapitan Odry, Bartosz Skiba. Po zmianie stron szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylił zespół z Bytomia Odrzańskiego. Dokonał tego w 63 minucie Dawid Cieśla, ustalając końcowy rezultat na 1:2.

Polonia górą w meczu na szczycie

Prawdziwe starcie czołówki miało z kolei miejsce w Nietkowie, gdzie miejscowa Odra podejmowała Polonię Słubice. Już w pierwszej połowie przyjezdni zaznaczyli chęć zgarnięcia pełnej puli. W 28 minucie prowadzenie dał im Oliwier Begier, a tuż przed zejściem do szatni podwyższył Rafał Gronostaj. W drugiej odsłonie nietkowianie złapali kontakt za sprawą bramki Fabiana Tomaszewskiego, lecz nie zdołali pójść za ciosem. Zwycięstwo Polonii golem na 3:1 przypieczętował w 81 minucie Daniel Stadie.

Skromna wygrana Syreny

Syrena Zbąszynek podtrzymała zwycięską passę, która trwa już od dziewięciu kolejek. Zespół prowadzony przez trenera Tomasza Krajewskiego skromnie pokonał na wyjeździe Ilankę Rzepin 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył dla ekipy ze Zbąszynka 19-letni Wiktor Kuberski.

Bez bramek w Żarach

Remisem 0:0 zakończyło się spotkanie Promienia Żary ze Spójnią Ośno Lubuskie. Nie oznacza to jednak, że pojedynek ten był dla kibiców nudny. Oba zespoły prowadziły w nim otwartą grę i piłka co rusz wędrowała pod przeciwległe pola karne. Żadna z prób nie okazała się jednak skuteczna i w konsekwencji zespoły podzieliły się punktami.

Niespodzianka w Skwierzynie

Wyniki Dębu Sława-Przybyszów w tym sezonie to prawdziwy rollercoaster. Zwycięstwa z liderami przeplata on porażkami z drużynami ze strefy spadkowej. Tak było w minionej kolejce w Skwierzynie, gdzie miejscowa Pogoń pewnie wygrała 3:0. Pod koniec pierwszej połowy wynik otworzył Shingo Koreeda, a po zmianie stron gospodarze przypieczętowali triumf bramkami Michała Słomińskiego oraz ponownie Koreedy. Dzięki tej wygranej Pogoń wydostała się ze strefy spadkowej, wyprzedzając Ilankę Rzepin.

Niesatysfakcjonujący podział punktów

Na zakończenie 15. kolejki zmagań Lechia II Zielona Góra podejmowała sąsiadującą w tabeli Koronę Kożuchów. W mecz lepiej weszli goście, którzy w 24 minucie objęli prowadzenie. Dokonał tego Łukasz Cygan, który wspólnie z Bartoszem Olejniczakiem wykorzystał błąd Filipa Filipczaka. Młody zespół z Winnego Grodu nie zamierzał jednak zostawić tego bez odpowiedzi i już minutę później wyrównał Jakub Kołodenny. Na tym jednak nie koniec, bowiem podopieczni trenera Mateusza Reusa poszli za ciosem. W 28 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego zamknął Kornel Wieczorek, zdobywając piękną bramkę na 2:1.

W drugiej połowie inicjatywę na boisku przejęli kożuchowianie, którzy z każdą minutą coraz mocniej napierali na bramkę Lechii. Rosnące emocje udzielały się nie tylko kibicom, ale również ławkom obu drużyn, które miały zastrzeżenia do pracy arbitra. W konsekwencji w 60 minucie czerwone kartki ujrzeli trener oraz kierownik Korony. Nie przeszkodziło to jednak piłkarzom z Kożuchowa w dążeniu do celu i w 80 minucie Bartosz Olejniczak doprowadził do wyrównania. Wynik 2:2 utrzymał się do końcowego gwizdka, ale z pewnością nie zadowolił on żadnej ze stron.

Wyniki 15. kolejki IV ligi:

• Pogoń Świebodzin – Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański 1:2 (bramki: Korinenko – Skiba, Cieśla)
  • Promień Żary – Spójnia Ośno Lubuskie 0:0
  • Pogoń Skwierzyna – Dąb Sława-Przybyszów 3:0 (Koreeda 2, Słomiński)
  • Czarni Żagań – Lubuszanin Drezdenko 2:4 (Strugaru, Szkarapat – Zagdański 2, Surmaj, Appiah)
  • Celuloza Kostrzyn nad Odrą – Piast Iłowa 0:3 (Cruz, Kochanowski, Świrlik)
  • Ilanka Rzepin – ZAP Syrena Zbąszynek 0:1 (Kuberski)
  • Odra Nietków – Polonia Słubice 1:3 (Tomaszewski – O. Begier, Gronostaj, Stadie)
  • Meprozet Stare Kurowo – Budowlani Lubsko 3:2 (Szwiec 2, Moskalyk – Kozioł, Piech)
  • Lechia II Zielona Góra – Korona Kożuchów 2:2 (Kołodenny, Wieczorek – Ł. Cygan, Olejniczak)