Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Inspirujący Festiwal Nauki w Szkole Myślenia Twórczego w Zielonej Górze. Dzieje się!

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Czwartek i piątek to Dni Nauki w Szkole Myślenia Twórczego w Zielonej Górze. To okazja do zaprezentowania swoich pasji, tematów, które uczniów najbardziej interesują i sprawdzić się w roli prezenterów. To także sposób na poprawienie sobie stopni z danego przedmiotu.

Uczniowie, którzy byli inicjatorami Festiwalu Nauki w naszej szkole, są dziś naukowcami na uniwersytetach. Przed 20 laty z zainteresowaniem uczestniczyli w festiwalach nauki, organizowanych przez Uniwersytet Zielonogórski i wpadli na pomysł, żeby podobną imprezę zorganizować w szkole. Propozycja się spodobała i stała się już tradycją Szkoły Myślenia Twórczego.

Festiwal Nauki w Szkole Myślenia Twórczego w Zielonej Górze - 4 kwietnia 2024 rok

Inspirujący Festiwal Nauki w Szkole Myślenia Twórczego w Zie...

Uczniowski Festiwal Nauki w Szkole Myślenia Twórczego - uczniowie się prezentują

- Chodziło o to, żeby młodzi ludzie zaprezentowali swoim rówieśnikom to, co kochają, co jest ich pasją albo to, co po prostu jest przydatne w życiu – mówi Michał Chłodnicki, dyrektor Szkoły Myślenia Twórczego w Zielonej Górze. -To także okazja do poprawienia sobie not z przedmiotu, który do tej pory nie bardzo wychodził…
Dziś młodzież jest różna. Są uczniowie, którzy robią po kilka prezentacji i mają z tego powodu wielką satysfakcję. Ale są i też tacy, którzy unikają publicznych wystąpień, wolą dzielić się projektami w mniejszym gronie. I tak też się dzieje. Prezentacje odbywają się w klasach czy małych grupach. Na początek. Kiedy przekonają się, że nie taki diabeł straszny, w kolejnych latach nie obawiają się już wystąpić przed szerszą publicznością i zapraszanymi gośćmi.

Uczniowski Festiwal Nauki to także nauka obycia z kamerą

Maria Kokot z klasy drugiej podkreśla, że dzięki takim Dniom Nauki można nauczyć się obycia z kamerą, publicznych wystąpień, stosowania różnych metod, by zainteresować tematem rówieśników. To także inne niż typowe dni w szkole. Panuje inna atmosfera, ale to nie znaczy, że to całkiem luźne dni. Bo przecież wiele ciekawych rzeczy i umiejętności można się nauczyć.
Jak podkreśla Maria, czwartek to dzień z tematami głównie historycznymi i biologicznymi, w piątek natomiast królować będą tematy z matematyki, fizyki, chemii. Każdy więc znajdzie coś dla siebie w bogatym programie prezentacji.

Przeczytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska