III liga: Stilon zwycięski, Carina postraszyła wicelidera, a Lechia wciąż dołuje.

Paweł Górski
Bytomianie zremisowali u siebie z Pniówkiem Pawłowice
Bytomianie zremisowali u siebie z Pniówkiem Pawłowice Facebook/ODRA Skrzynie ZAJĄC Bytom Odrzański
Zakończyła się 25. kolejka zmagań w III lidze. Spośród lubuskich drużyn z pełnej puli mogą się cieszyć jedynie piłkarze Solar Home Stilonu Gorzów. Carina Gubin postraszyła wicelidera, a Lechia Zielona Góra nadal dołuje.

Remis Warty z liderem

Dziewiąty remis Odry

Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański jest jedną z najczęściej remisujących ekip w III lidze, grupie III. Nie inaczej było w ubiegłej kolejce, w której bytomianie podzielili się punktami z Pniówkiem Pawłowice. Od 17 minuty prowadzili oni po golu Bartłomieja Gajdy, ale goście ze Śląska wyrównali na samym początku drugiej połowy. Pniówek mógł nawet wygrać ten mecz, ale pod koniec spotkania remis uratował Bartek Szafer, który obronił rzut karny drużyny przyjezdnej.

Stilon znów zwycięski

Po raz trzeci z rzędu Solar Home Stilon Gorzów podniósł z boiska trzy punkty. Tym razem piłkarze trenera Łukasza Maliszewskiego udali się do Wodzisławia Śląskiego, gdzie gra Unia Turza Śląska. Gorzowianie pokonali broniącego się przed spadkiem przeciwnika 1:0, a jedyną bramkę spotkania zdobył w 29 minucie Emil Drozdowicz.

Carina postraszyła wicelidera

Piłkarze z Gubina na własnym terenie zmierzyli się z wiceliderem rozgrywek, Rekordem Bielsko-Biała. I wcale nie odstawali oni od faworyzowanego rywala, a potrafili nawet dwukrotnie objąć prowadzenie. Wynik otworzył w 22 minucie Przemysław Haraszkiewicz, ale błyskawicznie wyrównał Daniel Świderski. Niedługo później Carina ponownie zaatakowała i prowadziła 2:1 po golu Dominika Więcka, lecz bielszczanie znów nie dali gospodarzom nacieszyć się korzystnym wynikiem. Po zaledwie pięciu minutach na 2:2 strzelił Kacper Kasprzak. Zawodnik ten okazał się również kluczowy w drugiej połowie, kiedy zapewnił Rekordowi zwycięstwo 3:2.

Blamaż Lechii u outsidera

Będąca w niemałym dołku Lechia Zielona Góra jechała na teren ostatniego w tabeli LZS-u Starowice Dolne z zamiarem przełamania złej passy. Tak się jednak nie stało, mimo że zielonogórzanie dobrze weszli w mecz – w 13 minucie wynik otworzył bowiem Mateusz Surożyński. Później było już tylko coraz gorzej. Jeszcze przed przerwą prowadzenie 2:1 zapewniły gospodarzom dwa trafienia Adama Setli, natomiast w drugiej odsłonie bezradnych Lechistów dobił, również dwoma golami, Michał Skowron. Tym samym LZS sensacyjnie wygrał 4:1, co stanowi dopiero trzecie i zarazem najwyższe zwycięstwo opolskiego beniaminka w tym sezonie.

Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański – Pniówek Pawłowice 1:1 (1:0)

• Bramki: Gajda (17) – Hanzel (48).
  • Odra: Szafer – Gajda, Wawrzyniak, Żukowski, K. Koppenhagen (od 70 min Walków), Grzymisławski, Kobiela (od 70 min Urbański), Stachurski (od 60 min Kusiak), Draczyński (od 60 min Jóźwiak), Bełycz, Skiba (od 85 min Siudak).
  • Pniówek: Zapała – Budzik, Płowucha, Sobierajewicz, Topolewski (od 46 min Szkatuła), Baranskyj (od 46 min Kasperowicz), Lachendro, Skrzyniarz (od 46 min Szatkowski), Warnecki (od 46 min Trąd, od 85 min Glenc), Herman, Hanzel.
  • Żółte kartki: Gajda, Kusiak, Wawrzyniak – Topolewski, Szatkowski, Trąd.

Unia Turza Śląska – Solar Home Stilon Gorzów 0:1 (0:1)

• Bramka: Drozdowicz (29).
  • Unia: Musioł – Orzeł, Wramba, Musiolik, Gałecki, Wysiński (od 67 min Wenglorz), Klimkiewicz (od 67 min Brychlik, od 89 min Zawierucha), Witkowski, Groborz (od 81 min Mazur), Bodzioch, Strączek.
  • Stilon: Czajor – Fediuk, Mączyński, Wenerski, Olszewski – Wiśniewski, Łuszkiewicz, Vaskou – Kaczor, Drozdowicz, Matuszewski.
  • Żółte kartki: Orzeł, Bodzioch, Strączek, Groborz – Kaczor.

Carina Gubin – Rekord Bielsko-Biała 2:3 (2:2)

• Bramki: Haraszkiewicz (22), Więcek (32) – Kasprzak 2 (37, 71), Świderski (24).
  • Carina: Kustosz – Nazar (od 70 min Hrybau), Rutkowski (od 70 min Paraszczak), Płonka, Staszkowian – Diduszko, Nahrebecki, Szela, Haraszkiewicz – Więcek, Matuszewski.
  • Rekord: Żerdka – Madzia, Kareta, Wrona, Nocoń, Wyroba (od 71 min Twarkowski), Nowak, Kasprzak (od 80 min Iwanek), Kamiński (od 71 min Mańka), Waluś (od 61 min Śliwka), Świderski (od 80 min Idzik).
  • Żółte kartki: Rutkowski, Więcek, Haraszkiewicz, Szela – Madzia.

LZS Starowice Dolne – Lechia Zielona Góra 4:1 (2:1)

• Bramki: Setla 2 (22, 27), Skowron 2 (51, 61) – Surożyński (13).
  • LZS: P. Kowalczyk – K. Kowalczyk, Abulai (od 76 min Jasiński), Kozłowski, Zozulia (od 76 min Nowosielski), Czajkowski, Trochanowski (od 64 min Rakowski), Roguła (od 64 min Grądowski), Rudnik (od 81 min Raś), Skowron, Setla.
  • Lechia: Bursztyn – Embalo, Sylwestrzak, Tumala (od 46 min Kurowski) – Zientarski, Dzidek (od 62 min Osiński), Babij (od 62 min Guder), Górski (od 71 min Bambecki) – Surożyński, Matuszewski (od 62 min Kołodenny), Dębski.
  • Żółte kartki: Trochanowski, Roguła, Rudnik – Surożyński, Kurowski, Osiński.