MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Historyczna chwila: dziś w Gorzowie nastąpiła pierwsza zamiana mieszkań

Tomasz Rusek 0 95 722 57 72 [email protected]
Mieszkania mogą zamieniać między sobą nie tylko lokatorzy lokali komunalnych, ale także własnościowych czy spółdzielczych.
Mieszkania mogą zamieniać między sobą nie tylko lokatorzy lokali komunalnych, ale także własnościowych czy spółdzielczych. fot. Tomasz Rusek
Kobieta z piątką dzieci zamiast niecałych 50 mkw. będzie teraz mieć ponad 80 mkw. Spłaciła też 6,5 tys. zł zadłużenia poprzednich lokatorów.

Dziś na konferencji prasowej ogłosiła to wiceprezydent Ewa Piekarz, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej Paweł Jakubowski i kierownik biura zmiany mieszkań Marcin Smela. - Zamiany to dobre rozwiązanie dla wszystkich - mówił P. Jakubowski.

Pan Mirosław na naszej stronie www.gazetalubuska.pl ocenia: - Kapitalny pomysł! Zamiast eksmitować na bruk, warto ludziom pomagać w ten czy inny sposób. Będzie mniej bezdomnych na ulicach i ludzkich tragedii. Taki pośrednik w zamianach mieszkań w dzisiejszych ciężkich czasach jest bardzo potrzebny! I chwała tym ludziom, którzy się tym zajmują!

Dla każdego coś dobrego

Co daje zamiana? Jedni dzięki niej mogą się pozbyć zbyt dużego mieszkania, na które ich nie stać i przez to rośnie im dług w ZGM-ie. Inni mogą wyprowadzić się z dwóch pokoi do większego lokum. Zyskuje też miasto, bo lokatorzy w ramach zamiany spłacają zadłużenie.

Dzięki pierwszej zamianie (matka z piątką dzieci przeprowadziła się z 49 metrów na 83 metry) ZGM odzyskał 6,5 tys. zł. Na tyle było zadłużone większe lokum. Dług spłaciła nowa lokatorka.

- Przed każdą kolejna zamianą będziemy sprawdzać lokatorów. Musimy mieć pewność, że żadna rodzina nie trafi z deszczu pod rynnę, czyli mieć pewność, że będzie w stanie utrzymać większe mieszkanie - tłumaczył M. Smela.

Sprawdź na stronie

Biuro zamiany działa od stycznia. Urzędnicy podpatrzyli podobne jednostki w innych miastach. Tam sprawiły one, że udało się odzyskać nawet kilkaset tysięcy czynszowych długów!

Siedziba gorzowskiego BZM jest przy ul. Wawrzyniaka. Do tej pory wpłynęło 96 propozycji zamiany. - Do bazy wpisaliśmy 44 zgłoszenia. A to dlatego, że każdą informację musimy sprawdzić. Potwierdzić stan obiektu, sprawdzić zadłużenie - wyjaśnia P. Jakubowski.

Zainteresowanie biurem jest duże, telefonów i zapytań są dziesiątki. - Dzwonią ludzie z Kostrzyna, Sulęcina, Opola, Zielonej Góry. Najwyraźniej widzą swoją przyszłość w Gorzowie i szukają u nas mieszkania - wyjaśnia M. Smela.

Co trzeba zrobić, by zamienić mieszkanie? - Na początek do nas przyjść. Wszystko wyjaśnimy - obiecuje kierownik Smela.

Sam sprawdź

Każdy może zobaczyć, jakie oferty wpłynęły do ZGM-u. Wystarczy wejść na stronę www.zgm.gorzow.pl i kliknąć w baner ,,oferty zamiany mieszkań''. Są tu lokale z całego miasta (Gwiaździsta, centrum, Zawarcie, os. Staszica, os. Górczyn) o różnych metrażach: od 20 mkw do niemal 90 mkw. Gdy zainteresuje nas któraś propozycja, wystarczy na nią kliknąć i tak uzyskamy szczegóły.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska