Podsumowanie najważniejszych zapowiedzi z konferencji na E3

  Podsumowanie najważniejszych zapowiedzi z konferencji na E3

  Mateusz Mucharzewski

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  W czasie tegorocznych targów E3 odbyło się aż 6 konferencji

  W czasie tegorocznych targów E3 odbyło się aż 6 konferencji ©Electronic Entertainment Expo

  Na targach E3 zawsze największe emocje wzbudzają konferencje. W tym roku przyniosły one całkiem spore zaskakujących zapowiedzi.
  W czasie tegorocznych targów E3 odbyło się aż 6 konferencji

  W czasie tegorocznych targów E3 odbyło się aż 6 konferencji ©Electronic Entertainment Expo

  Jak zawsze pierwszy zaczął Microsoft. Najistotniejszym punktem prezentacji były pierwsze pokazy najważniejszych tegorocznych hitów na Xbox One - Rise of the Tomb Raider, Halo 5: Guardians i Forza Motorsport 6. Zapowiedziane zostało również Gears of War Ultimate Edition (premiera w tym roku) oraz kolejna część tej słynnej serii. Microsoft ogłosił również, że do sprzedaży trafi nowy pad do Xbox One, a sama konsola otrzyma wsteczną kompatybilność.
  Nowe produkcje, które zostały zapowiedziane to przede wszystkim Recore (twórcą jest znany w branży Keiji Inafune) oraz Rere Collection i Sea of Thieves od brytyjskiego studia Rare.

  Sony z kolei próbowało przede wszystkim zagrać na emocjach graczy. Japońska korporacja ogłosiła, że w przyszłym roku do sklepów trafi Last Guardian na PS4, a także remake Final Fantasy VII. Zapowiedziana została również zbiórka na Kickstarterze na produkcję gry Shenmue III. Z nowych zapowiedzi wrażenie robi przede wszystkim Horizon Zero Dawn od Guerrilla Games. Nie da się jednak ukryć, że Sony zaprezentowało znacznie mniej rzeczy niż Microsoft.

  Electronic Arts przygotowało bardzo nierówną konferencję. Najpierw zapowiedziany został Mass Effect: Andromeda oraz intrygujące Unravel. Po raz pierwszy można było również zobaczyć gameplay z Need For Speed oraz Plants vs Zombies: Garden Warfare 2. Po prezentacji gier sportowych przyszedł czas na Mirror'a Edge Catalyst oraz pierwszy, bardzo efektowny pokaz Star Wars: Battlefront. Znacznie lepiej zaprezentował się Ubisoft, który zapowiedział między innymi Ghost Recon Wildlands, South Park: The Fractured but Whole, Anno 2205 oraz For Honor. Fanów zasmucić mogła jedynie prezentacja The Division, którego grafika wygląda wyraźnie słabiej niż na pierwszych prezentacjach.

  Ostatnie dwie konferencje odbyły się w nocy z wtorku na środę. Square Enix prezentowało między innymi nowe materiały z Rise of the Tomb Raider, nowego Hitmana, Just Cause 3 oraz Deus Ex: Mankind Divided. Zapowiedziane zostało również kilka produkcji powstających w Japonii, czyli Nier 2, Kingdom Hearts 3, czy Project Setsuna od nowo powstałego studia Tokyo RPG Factory. Ostatnia konferencja poświęcona było PC. W jej trakcie ogłoszono między innymi, że w Gears of War Ultimate Edition i Killer Instinct zagramy również na komputerach osobistych, tak samo jak w No Man's Sky, które na "blaszaki" pojawi się w tym samym czasie co na PS4. Zapowiedzi doczekały się również takie gry jak Rising Storm 2: Vietnam, czy dodatek do Pillars of Eternity pod tytułem The White March.

  Przeczytaj też: Recenzja Wiedźmina 3 - twórcy stanęli na wysokości zadania

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   GazetaLubuska.pl poleca:

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama