Techland zawiesza prace nad Hellraid

  Techland zawiesza prace nad Hellraid

  Mateusz Mucharzewski

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Produkcja gry Hellraid najpewniej rozpocznie się on nowa

  Produkcja gry Hellraid najpewniej rozpocznie się on nowa ©Techland

  Mimo ostatnich sukcesów Dying Light wrocławskie studio Techland również przeżywa drobne problemy. Związane są one z projektem gry fantasy Hellraid.
  Produkcja gry Hellraid najpewniej rozpocznie się on nowa

  Produkcja gry Hellraid najpewniej rozpocznie się on nowa ©Techland

  Produkcja została zapowiedziana jeszcze w 2012 roku, będąc na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Wtedy jeszcze nazywała się Project Hell. Z czasem wrocławski Techland zdecydował na rozwinięcie gry. Po zmianie tytułu na Hellraid twórcy przenieśli produkcję na nową wersję silnika graficznego oraz zdecydowali, że gra pojawi się na PC, Xbox One i PlayStation 4 zamiast wcześniej planowanych konsol Xbox 360 i PlayStation 3.
  Według najnowszych informacji projekt nie spełniał pokładanych w nim oczekiwań i został zaniechany. Techland informuje jednak, że musi on wrócić ponownie do fazy prototypowania. Oznacza to, że dotychczasowy pomysł na grę zostanie zaniechany i najprawdopodobniej Hellraid powstanie od nowa.

  Jeszcze niedawno wydawało się, że projekt jest na bardzo dobrej drodze do debiutu rynkowego, który był planowany na ten rok. Gra była między innymi promowana w materiałach promocyjnych programu Microsoftu o nazwie ID@Xbox. Powstała nawet produkcja mobilna (na urządzenia z systemem iOS oraz Android) o nazwie Hellrade: The Escape, którą przygotowała należąca do Techlandu spółka Shortbreak Studios.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   GazetaLubuska.pl poleca:

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama