Kultowy polski producent gier wideo zbankrutował

  Kultowy polski producent gier wideo zbankrutował

  Mateusz Mucharzewski

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Raven's Cry to ostatnia grą, którą stworzyło studio Reality Pump

  Raven's Cry to ostatnia grą, którą stworzyło studio Reality Pump ©Reality Pump

  Istniejące od 1995 roku studio Reality Pump z Krakowa zakończyło swoją działalność. Informacja ta nie jest dla branży wielkim zaskoczeniem. Przedsiębiorstwo od dłuższego czasu miało spore problemy.
  Raven's Cry to ostatnia grą, którą stworzyło studio Reality Pump

  Raven's Cry to ostatnia grą, którą stworzyło studio Reality Pump ©Reality Pump

  Reality Pump ma na koncie wiele kultowych produkcji, jak chociażby serie Polanie, czy Earth. Ostatnim, wielkim tytułem studia była seria Two Worlds, której dwie główne odsłony to jedne z najlepiej sprzedających się polskich gier. Mimo wszystko Reality Pump nie potrafiło wykorzystać tej marki w należyty sposób. Po premierze Two Worlds II do sprzedaży trafił tylko niewielki spin-off serii o podtytule Castle Defense oraz dodatek Pirates of the Flying Fortress.
  Później studio mocno się rozdrobniło. W realizacji było dużo mniejszych i większych projektów, między innymi Sacrilegium, czy 4Hunters. Ostatecznie ukończyć udało się tylko chłodno przyjęte przez branżę Iron Sky: Invasion bazujące na filmowej licencji.

  Ostatnim projektem studia Reality Pump była gra Raven's Cry wydana na początku tego roku. Projekt wcześniej był realizowany przez fińskie Octane Games, ale wydawca, firma TopWare Interactive zdecydowała się przenieść produkcję do swojego krakowskiego oddziału. Mimo sporego doświadczenia Reality Pump nie udało się stworzyć udanej produkcji. Gra zebrała bardzo słabe oceny i sprzedaje się dużo poniżej oczekiwań. Według nieoficjalnych informacji do bankructwa przyczyniło się również słabe zarządzanie studiem. Większość zwolnionych pracowników znalazło nowe zatrudnienie w innej krakowskiej ekipie, Bloober Team.

  Przeczytaj też: Pierwsza Komunia Święta. Ile kosztuje jej organizacja? Jaki dać prezent? (zdjęcia)


  Lokalny portal przedsiębiorców

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   GazetaLubuska.pl poleca:

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama