Włosi kupili Dekorę

  Włosi kupili Dekorę

  (tod)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Po dwóch nieudanych przetargach, syndyk masy upadłościowej sprzedał za 5,6 mln zł żarską fabrykę Dekora. To o połowę mniej, niż wynoszą długi bankruta.
  Rzeczoznawca wycenił majątek upadłej fabryki na 7,35 mln zł. Ta kwota, jednak i tak była za mała, aby pokryć wszystkie długi, które przekraczają 10 mln zł.

  Po nieudanym pierwszym przetargu, cenę wywoławczą obniżono, ale i tak chętnych nie było. Udało się dopiero za trzecim podejściem. Nowym właścicielem Dekory został holding Pol Orsa należący do włoskiej grupy Orsa, która od wielu lat działa w Żarach. Prezesem holdingu jest Sławomir Rabe. W przeszłości Włosi utworzyli z udziałem Dekory spółkę, która jednak nie przetrwała.

  W Żarach Pol Orsa zajmuje się głównie produkcją tkanin obiciowych do aut i dywaników samochodowych. - Całe kierownictwo jest w Warszawie na spotkaniu z właścicielami - odparła wczoraj Anna Milewska, z żarskiego biura holdingu, kiedy próbowaliśmy dowiedzieć się o plany związanych z Dekorą.

  Upadłość Dekory sąd gospodarczy ogłosił pod koniec czerwca tego roku. Na bruk poszła ponad setka pracowników. Wciąż mają nadzieję, że wrócą do fabryki. Teraz syndyk Jan Maria Aleksandrowicz ma im wypłacić zaległe wynagrodzenia. Obiecuje to zrobić do końca stycznia przyszłego roku. - Procedura zakończenia upadłości potrwa kilka miesięcy- dodaje syndyk.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo