(th)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Rozpoczęły się prace budowlane w miejskiej strefie przemysłowej w Żaganiu. W marcu przyszłego roku produkcję ma tu rozpocząć pierwsza firma należąca do ogromnego niemieckiego koncernu Würth.
  Grupa Würth działa w 82 krajach, zatrudnia ponad 53 tysiące ludzi, a jej obroty w tym roku wyniosą ponad 7 miliardów euro. W Żaganiu grupa kupiła 43 ha strefy przemysłowej. - Nie jestem upoważniony do zdradzania strategii firmy. Mogę jedynie powiedzieć, że w marcu na czterohektarowej działce stanie pierwsza hala produkcyjna. W tym tygodniu zaczynamy robić fundamenty - informuje Andrzej Dilling, dyrektor należącej do Würtha firmy Dringenberg, która jako pierwsza rozpocznie pracę w Żaganiu. - Grupa lubi w jednym miejscu tworzyć wielkie parki przemysłowo-handlowe - dodaje.

  - Trwają już rozmowy nad centrum logistycznym - zdradza natomiast burmistrz Sławomir Kowal.

  Dringenberg produkuje wyposażenie do specjalistycznych samochodów serwisowych, dla mniejszych i większych firm. - Mamy umowy między innymi z Mercedesem, Porsche, czy BMW.

  W Żaganiu na pracę mogą liczyć lakiernicy, kierownicy produkcji, specjaliści od obróbki cienkich blach, czy elektromechanicy. - Na początek zatrudnimy kilkadziesiąt osób, które wyjadą na szkolenie do Niemiec, ale docelowo, jeżeli firma prawidłowo się rozwinie, pracę tu znajdzie tysiąc osób - zapewnia dyrektor niemieckiej spółki. - Chcemy zatrudnić specjalistów, więc będziemy dobrze płacić. Nie szukamy w Polsce oszczędności, mimo tej inwestycji w Niemczech nikogo nie zwalniamy - dodaje A. Dilling.

  W marcu 2007 roku gotowa będzie hala produkcyjna o powierzchni 4,1 tys. mkw. Na początku będą ją dzieliły Dringenberg i inna spółka z niemieckiej grupy - SWG - produkująca śruby. Powstanie też duży kompleks biurowy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo