(mich)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Inwestorzy z Kraju Kwitnącej Wiśni przyjadą 3 listopada do Nowej Soli, by dopiąć ostatni guzik przed inwestycją wartą 75 mln dolarów. Posłuchają uwielbianej u nich muzyki Fryderyka Chopina.
  Chodzi o japońską firmę Funai, która zdecydowała się niedawno wybudować w podstfrefie ekonomicznej w Nowej Soli fabrykę telewizorów LCD (płasko-ekranowych). Tym samym Nowa Sól dołączyła do 10 miast w Polsce, w których zainwestowały dotąd największe japońskie koncerny (m.in. Toyota w Wałbrzychu, Toshiba w Kobierzycach czy Matsushita Electric w Gnieźnie). W piątek starostwo nowosolskie wydało pozwolenie na budowę fabryki. Powstanie ona na ponad 8 ha, za cenę 75 mln dolarów. W ciągu trzech najbliższych lat Japończycy chcą zatrudnić 450 osób, ale to ponoć minimum. Może być więcej.

  Władze miasta szykują się na przyjęcie delegacji japońskiej 3 listopada. Wtedy ma nastąpić uroczyste podpisanie aktu notarialnego na zakup ziemi. Na czele delegacji stanie wiceprezes koncernu Funai Yoshio Nakajima. Jak się dowiedzieliśmy w ramach wizyty goście mają wysłuchać koncertu muzyki Chopina w murach Muzeum Miejskiego w Nowej Soli.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo