Tym maluchom wiedzy i wyobraźni nie brakuje! Zobacz nowy...

  Tym maluchom wiedzy i wyobraźni nie brakuje! Zobacz nowy program GL TV. Dzieci odpowiadają na trudne pytania i świetnie sobie radzą [WIDEO]

  Aleksandra Bulaczek

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Zapraszamy Państwa do obejrzenia premierowego odcinka nowego programu Gazety Lubuskiej pt. „Małe Mądrale”, w którym najmłodsi lubuszanie mierzą się z pytaniami, z jakimi niejednokrotnie dorośli miewają spore problemy.
  Dla tych dzieciaków trudne pytania nie istnieją! Przedszkolaki dzielnie stawiają im czoła, a ich odpowiedzi wzbudzają wśród dorosłych podziw, uznanie i… wywołują uśmiech! A wszystko w nowym programie „Małe Mądrale”, gdzie przed obiektywem kamery najmłodsi mieszkańcy regionu dają popis swojej wiedzy i kreatywności.

  Wszystko co nam, dorosłym, wydaje się jasne i oczywiste, dla dziecka już takim nie jest, ale przecież tam, gdzie zawodzą jeszcze brak wiedzy i kompetencje poznawcze, na ratunek przychodzi wyobraźnia.
  Jak mawiał słynny fizyk teoretyczny o bujnej czuprynie: „logika zaprowadzi cię z punktu A do B, a wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie”. Naszym lubuskim, małym mądralom wyobraźni na pewno nie brakuje! A i z wiedzą nie jest najgorzej. Dzieci w wieku przedszkolnym uwielbiają poznawać, doświadczać, działać i tworzyć, mają niepohamowaną, naturalną skłonność do odkrywania świata. Zobacz, jak nasi milusińscy widzą rzeczywistość dorosłych, jak ją pojmują i… werbalizują.

  W pierwszym odcinku udział wzięły Biedroneczki i Jeżyki z zielonogórskiego Przedszkola Jacek i Agatka: Wojtek Szaliński, Natasza Szotowicz, Kuba Nowakowski, Filip Grabarczyk, Ignacy Weber, Hania Cajmer, Kasia Dąbrowska, Julek Onyszkiewicz, Adam Konieczny i Natasza Mikołajczyk. Dzieci opowiadają m.in. o tym, czym jest i jak powstaje smog oraz odkrywają, w jaki sposób można radzić sobie z zanieczyszczonym powietrzem.

  Dorośli, pamiętajcie! Dziecięca wiedza oraz wyobraźnia, ich rozwój i ubogacanie kształtują się dzięki Wam, dlatego rozmawiajcie ze swoimi podopiecznymi jak najwięcej! Nawet na te najtrudniejsze tematy.

  Partnerem odcinka "Małych Mądrali" jest:

  Czytaj więcej o oczyszczaczach LifeAir

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Partnerami programu są

  Program powstaje w przedszkolu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Znasz świetnego sołtysa lub rolnika? [NOMINUJ]

  Znasz świetnego sołtysa lub rolnika? [NOMINUJ]

  Przedszkole na medal! [ZGŁOSZENIA]

  Przedszkole na medal! [ZGŁOSZENIA]

  Filmowa wiosna w prezencie od Orange

  Filmowa wiosna w prezencie od Orange

  Od 17.04 fiskus już nie rozliczy PIT za ciebie. Jak teraz złożyć zeznanie roczne?

  Od 17.04 fiskus już nie rozliczy PIT za ciebie. Jak teraz złożyć zeznanie roczne?