Enea Zastal BC Zielona Góra przegrywa piąty mecz w lidze VTB. Zenit Petersburg nie dał nam szans, prowadził od pierwszej do ostatniej minuty

Szymon Kozica
Branden Frazier (nr 17) z Enei Zastalu BC Zielona Góra zdobył 14 punktów, z czego aż 11 z linii rzutów wolnych Szymon Kozica
Koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra w poniedziałek (8 listopada) przegrali na wyjeździe z Zenitem Petersburg, czyli z zespołem z zupełnie innej półki. To była piąta w tym sezonie porażka drużyny trenera Olivera Vidina w lidze VTB. Sergey Karasev trafił siedem trójek.

Zenit Petersburg - Enea Zastal BC Zielona Góra 97:80 (32:16, 25:21, 19:18, 21:25)

Zenit: Karasev 25 (7x3), Mickey 10 (4/4 za dwa), Gudaitis 8 (3/4 za dwa, 5 zbiórek), Loyd 5, Frankamp 2 (6 asyst) oraz Baron 22 (5x3, 6/8 z gry), Zakharov 11 (3x3), Kuzminskas 7 (2x3, 5 fauli), Volkhin 3 (1x3), Pushkov 2 (5 zbiórek), Zubkov 2, Toptunov 0.
Enea Zastal BC: Apić 17 (6 zbiórek), Frezier 14 (1x3, 11/11 za jeden), Nenadić 14 (1x3, 9 zbiórek, 7 asyst), Brembly 8 (2x3), Zyskowski 4 oraz Meier 14 (4/5 za dwa), Joseph 5 (1x3), Mazurczak 4, Sulima 0, Szymański 0, Żołnierewicz 0.

Nemanja Nenadić był najlepszym strzelcem Enei Zastalu BC Zielona Góra. Zdobył 21 punktów, trafił 8/10 rzutów z gry

Efektowne zwycięstwo Enei Zastalu BC Zielona Góra w lidze VT...

Statystyki

• Rzuty za dwa: Zenit 14/25 (56 proc.); Enea Zastal BC 20/38 (52 proc.)
  • Rzuty za trzy: Zenit 18/35 (51 proc.); Enea Zastal BC 5/18 (27 proc.)
  • Rzuty wolne: Zenit 15/18 (83 proc.); Enea Zastal BC 25/30 (83 proc.)
  • Zbiórki: Zenit 28 (7 w ataku i 21 w obronie); Enea Zastal BC 34 (12 i 22)
  • Asysty: Zenit 28; Enea Zastal BC 15
  • Przechwyty: Zenit 6; Enea Zastal BC 3
  • Straty: Zenit 7; Enea Zastal BC 12
  • Bloki: Zenit 5; Enea Zastal BC 1
  • Faule: Zenit 27; Enea Zastal BC 22

Zenit trafiał jak natchniony, Zastalowi trójka nie siedziała

Zenit szybko pokazał Zastalowi miejsce w szeregu. Prowadził od pierwszej do ostatniej minuty, najwyżej różnicą 30 punktów. W pierwszej kwarcie szalał Karasev. Po pięciu minutach na koncie miał trzy trójki, a miejscowi wygrywali 18:7. Trener Vidin poprosił o przerwę, ale za bardzo nie spowolnił rosyjskiej maszyny. Wynik 32:16 mówił wszystko. Gospodarze trafili 7/10 prób za trzy, mieli też 10 asyst. Nam trójka nie siedziała - 0/4.

W drugiej ćwiartce Zenit wciąż bombardował wicemistrzów Polski rzutami z dystansu. Gdy w 14 min David Brembly w końcu trafił pierwszą trójkę dla Zastalu, rywale mogli już się pochwalić bilansem 8/11 w tym elemencie. A później nawet 11/14, co oznaczało nieprawdopodobną wręcz skuteczność na poziomie 78 proc. Na półmetku miejscowi prowadzili 57:37, z czego 33 punkty zdobyli po rzutach zza łuku (my - tylko 6).

29 sierpnia 2021. Zielona Góra, hala CRS. Enea Zastal BC - Legendy Zastalu

Święto koszykówki w hali CRS w Zielonej Górze. Na parkiecie ...

W połowie trzeciej kwarty, po kolejnej trójce Karaseva, było już 69:39. Koszykarzom trenera Vidina trzeba oddać to, że do końca starali się walczyć o jak najbardziej korzystny rezultat, czyli jak najniższą porażkę. W 30 min Tony Meier wykorzystał oba wolne po niesportowym faulu Denisa Zakharova, poprawił dwójką i zrobiło się "tylko" 74:55. Przed ostatnią odsłoną Meier miał na koncie 11 punktów (4/4 za dwa, 3/3 za jeden).

W czwartej ćwiartce Zastalowi udało się zmniejszyć stratę najpierw do 15 "oczek", a następnie do 14. Po trzech rzutach wolnych Meiera (po dwóch przewinieniach - zwykłym i technicznym - Mindaugasa Kuzminskasa) było 92:77, a po trójce Devoe Josepha - 94:80. Spotkanie zakończył Karasev rzutem za trzy.

Obejrzyj wideo: Enea Zastal BC Zielona Góra - Tsmoki Mińsk 96:64. Podziękowania dla kibiców

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?