Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin gimnazjalny 2016. Jak Wam poszło z historii, WOS-u i języka polskiego

Jarosław Miłkowski
Sandra Milejska, Michał Wieczorek, Natalia Wicińska - uczniowie z Gimnazjum nr 13 w Gorzowie.
Sandra Milejska, Michał Wieczorek, Natalia Wicińska - uczniowie z Gimnazjum nr 13 w Gorzowie. Jarosław Miłkowski
Egzamin gimnazjalny 2016. Za nami pierwszy dzień egzaminów gimnazjalnych. W poniedziałek 18 kwietnia uczniowie zmagali się z historią i WOS-em rano, a później z testem z języka polskiego. Jak Wam poszło?

Egzamin gimnazjalny w Gorzowie śledziliśmy w Gimnazjum nr 13 przy ul. Szwoleżerów. - Zdaje go 146 uczniów - mówił nam po 8.00 dyrektor Tadeusz Wierzbicki. Gdy rozmawialiśmy z młodzieżą zanim weszła ona do gabinetów, gimnazjaliści najbardziej obawiali się, że na egzaminie z języka polskiego będzie trzeba napisać rozprawkę. Kiedy już jednak dostali arkusze, było miłe zaskoczenie.

- Trzeba było napisać charakterystykę postaci, która uznawała wolność za najważniejszą wartość - mówiła nam Natalia Wicińska z klasy III d. Ona sama napisała charakterystykę Zośki z „Kamieni na szaniec”.

Tę samą pozycję wybrał Michał Wieczorek z klasy III c. On jednak dokonał charakterystyki Alka. - I Zośka, i Alek chcieli uwolnić Rudego. Walczyli też o wolność Polski - argumentował wybór gimnazjalista.

Po bardziej współczesną powieść sięgnęła Sandra Milejska. - Ja wybrałam „Dawcę” (jej autor to Lois Lowry, książka po raz pierwszy została wydana w 1993 r., na jej podstawie nakręcony został film „Dawca pamięci” - dop. red.). Jej główny bohater, Jonasz, chciał uwolnić wspomnienia innych ludzi - mówiła nam nastolatka.

Egzamin gimnazjalny 2016 w Gimnazjum nr 13 w Gorzowie

Jak młodzież ocenia egzamin? - Historię napisałam dobrze - mówiła po wyjściu ze szkoły Natalia Wicińska. - Stresu nie było. Byłam dobrze przygotowana - dodawała Sandra, jej klasowa koleżanka.

Jak młodzież ocenia egzamin? - Historię napisałam dobrze - mówiła po wyjściu ze szkoły Natalia Wicińska. - Stresu nie było. Byłam dobrze przygotowana - dodawała Sandra, jej klasowa koleżanka

- Test był w porządku, parę pytań było trudnych, np. z historii, ale w sumie jestem zadowolony - komentował nam w poniedziałek, tuż po egzaminie gimnazjalnym, Witold Tuczyński z klasy 3d w Gimnazjum nr 2 w Nowej Soli.

- Najwięcej problemów sprawiła mi charakterystyka bohatera, dla którego najważniejszą wartością jest wolność - opowiadała z kolei Oliwia Karpińska. - Język polski był bardzo łatwy, za to historia trudniejsza. Szczególnie wiedza o powstaniach i datach - komentowała również Ania Kaczmarek.

W sumie w Nowej Soli do egzaminu gimnazjalnego przystąpiło w poniedziałek 317 uczniów z trzech placówek.

Uczniowie z Gimnazjum nr 6 w Zielonej GórzeW poniedziałek w gimnazjach rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne 2016. W pierwszy dzień uczniowie piszą testy z historii i WOS-u oraz z języka polskiego.Egzamin gimnazjalny z przedmiotów humanistycznych w Gimnazjum nr 1 w Nowej Soli<iframe src="http://get.x-link.pl/d35e188b-d65f-75d7-5443-e3615fd790ad,c6651bd5-ef1b-3582-8e2d-71cd1b310adf,embed.html" width="700" height="380" frameborder="0" webkitallowfullscreen="" mozallowfullscreen="" allowfullscreen=""></iframe><a href="http://www.gazetalubuska.pl/egzamin-gimnazjalny/a/historia-wos-i-polski-testy-i-odpowiedzi-z-egzaminu-gimnazjalnego-2016,9886869/" title="Historia, WOS i polski. Testy i odpowiedzi z egzaminu gimnazjalnego 2016" target="_blank"><font color=blue><b>Historia, WOS i polski. Testy i odpowiedzi z egzaminu gimnazjalnego 2016</b></font></a>

Zdjęcia z egzaminu gimnazjalnego 2016 w Lubuskiem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska