Jak zamaskować niechcianą rurę

Jak zamaskować niechcianą rurę

Aktualizacja:

Gazeta Lubuska

Jak zamaskować niechcianą rurę

Przy pomocy metrówki i ołówka lub flamastra wyznaczamy miejsce montażu zabudowy ©zdjęcia Bartłomiej Kudowicz

- Wprowadziłem się do mieszkania w starym budownictwie. Pełno rur mam na wierzchu. Jak je zabudować - pyta Roman Jagielik z Zielonej Góry.
Jak zamaskować niechcianą rurę

Przy pomocy metrówki i ołówka lub flamastra wyznaczamy miejsce montażu zabudowy ©zdjęcia Bartłomiej Kudowicz

W ostatnim miesiącu jeszcze dwóch innych Czytelników zwróciło się do nas z podobnym pytaniem. Karol Kapral z Gorzowa Wlkp. szuka porady, jak zakryć rurę gazową, biegnącą tuż przy suficie, od kuchni, przez cały przedpokój. R. Jagielik po wprowadzeniu się do nowego mieszkania w starym budownictwie chciałby zasłonić rury kanalizacyjne w łazience.

Dziś podpowiadamy Czytelnikom, jak w łatwy i szybki sposób mogą się pozbyć widoku niechcianych rur.

Poradzi sobie każdy

Kołki szybkiego montażu wbijamy młotkiem w wywiercone wcześniej dziury

Nożycami do blachy przycinamy profil na odpowiednią długość

POTRZEBNE NARZĘDZIA


* metrówka
* ołówek
* wiertarka
* wkrętarka
* profil z blachy ocynkowanej
* kołki szybkiego montażuW tym celu wykorzystamy profil z blachy ocynkowanej a także płytę gipsowo-kartonową. - Najpierw za pomocą metrówki i ołówka wyznaczamy miejsce, w którym zamontujemy profil. Następnie zgodnie z wymierzonymi odległościami docinamy go specjalnymi nożycami do blachy i przystępujemy do montażu - radzi dyrektor handlowy firmy Kaidar Jacek Pels.

Najpierw do podłoża mocujemy tzw. profil "U". Zdaniem doświadczonych fachowców to nie jest trudne. Poradzi sobie każdy, kto tylko ma odrobinę smykałki do ręcznych prac domowych. - Profil mocujemy do podłoża za pomocą kołków szybkiego montażu.

Najpierw jednak wiertarką wiercimy otwory - podpowiada Pels. - Kiedy już je zrobimy wbijamy w nie kołki. Możemy w tym celu pomóc sobie młotkiem.

Ważny narożnik aluminiowy

Profil typu "C" dopasowujemy do już przymocowanego do podłoża profilu "U"

Kołki szybkiego montażu wbijamy młotkiem w wywiercone wcześniej dziury

Kiedy już poradzimy sobie z profilem "U", wkładamy w niego tzw. profil "C". Odpowiednio go dopasowując do już zamontowanej części. Po ułożeniu całego profilu przymocowujemy do niego płytę gipsowo-kartonową, która przykryje niechcianą rurę.

Regips montujemy do za pomocą wkrętarki. A następnie w miejscu łączenia się płyt zakładamy narożnik aluminiowy. - Dzięki niemu nasza konstrukcja będzie silniejsza i stabilniejsza. Gdybyśmy go nie założyli, wówczas zbudowana ścianka byłaby łatwa do zniszczenia. Miejsce styku części płyt z kolei łatwe do ukruszenia. Po założeniu narożnika nakładamy gips - radzi Pels.

Potem czekamy na wyschnięcie gipsu. Szpachlujemy i całość malujemy.

Artur Matyszczyk
Płytę gipsowo-kartonową montujemy do profilu za pomocą wkrętarki

Profil typu "C" dopasowujemy do już przymocowanego do podłoża profilu "U"Płytę gipsowo-kartonową montujemy do profilu za pomocą wkrętarki


Komentarze

Wszystkie komentarze (2) forum.gazetalubuska.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Nasze akcje

Wideo