Z pilotem w ręku

  Z pilotem w ręku

  Marta Walczak

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Uzupełnieniem dekodera telewizji satelitarnej będzie na pewno zestawu kina domowego

  Uzupełnieniem dekodera telewizji satelitarnej będzie na pewno zestawu kina domowego ©fot. Philips

  Idą święta. Dobrym prezentem dla całej rodziny może być dekoder telewizji satelitarnej.
  Uzupełnieniem dekodera telewizji satelitarnej będzie na pewno zestawu kina domowego

  Uzupełnieniem dekodera telewizji satelitarnej będzie na pewno zestawu kina domowego ©fot. Philips

  Właśnie w tym okresie czekają nas promocje i dużo ofert.

  Jeżeli myślimy o założeniu dekodera musimy przede wszystkim zastanowić się, która firma oferuje nam najwygodniejszy dla nas pakiet. Różne są bowiem ceny i ilość programów w danym pakiecie.

  Do wyboru mamy trzy firmy.

  Cyfra plus

  Z Cyfrą plus podpisujemy umowę na 12 miesięcy, potrzebujemy jedynie dowodu tożsamości. Możemy wystąpić również o założenie dekodera na firmę, wtedy musimy w punkcie obsługi klienta przedstawić jej regon i NIP.

  Cyfra proponuje trzy podstawowe pakiety:
 • tematyczny, z najmniejszą ilością dostępnych kanałów, abonament 35 zł miesięcznie,
 • komfortowy, w którym programów jest dużo więcej, abonament 43 zł,
 • prestiżowy za 108 zł, w którym znajdują się programy filmowe, na które Cyfra plus ma wyłączność, a więc HBO, HBO2, Canal plus.

  W promocji świątecznej możemy uzyskać 50 proc. rabatu przez pierwsze pięć miesięcy trwania umowy oraz pierwszy miesiąc gratis. Wybierając dekoder na wynajem zapłacimy dodatkowo 10 zł miesięcznie.

  Cyfrowy Polsat

  Cyfrowy Polsat również oferuje trzy pakiety:
 • familijny, w skład którego wchodzi 36 kanałów polskojęzycznych. Cena pakietu wynosi 35 zł.
 • relax mix kosztować nas będzie w promocji 20 zł. Tutaj znajdzie każdy coś dla siebie: film, muzyka, bajki, sport i kanał filmowy Cinemax.
 • pakiet mini, najtańszy za 9,90 zł miesięcznie. Dekoder możemy mieć na własność za 99 zł, za czym idą kolejne promocje. Chociażby jeden miesiąc pakietu Familijnego i relax mix w cenie czy 24 miesiące gwarancji na dekoder.

  Telewizja n

  Domowe kino


  Uzupełnieniem dekodera telewizji satelitarnej będzie na pewno zestawu kina domowego. Droższe zestawy oferują już cyfrowe nagrywanie programów nadawanych przez telewizję. Wbudowany tuner pozwala słuchać na dodatek audycji radiowych. Sprzęt odtwarza płyty CD, jak i zapisane komputerowo pliki w formacie MP3. Niektóre modele odczytują systemy DVD-audio. Sprzęt ten umożliwia też oglądanie zdjęć i filmów zrobionych sprzętem cyfrowym. Kino domowe składa się z odtwarzacza DVD, amplitunera, trzech kolumn przednich, odpowiedzialne za dialogi i nagłośnienie dźwięków wydarzeń oraz dwóch tylnich, które służą uwypukleniu efektów przestrzennych. Oprócz tego wyposażone jest w tzw. subwoofer, który emituje głębokie, niskie dźwięki. Najtańszy sprzęt bez marki możemy już dostać za 500 zł. Najtańszy, ale markowy zaczyna się od 600 do 700 zł. Profesjonalny sprzęt z zestawem odpowiednich głośników może być bardzo drogi.  Proponuje sześć podstawowych pakietów: hity filmowe, kultura, nauka, świat, sport i motoryzacja (każdy za 16 zł), dzieci, style moda muzyka, cinemax (każdy za 10 zł).

  Z oferty należy wybrać dwa interesujące nas pakiety, wówczas za darmo otrzymamy kanały informacyjne i rozrywkowe polskojęzyczne oraz 200 kanałów obcojęzycznych. Przy wyborze pakietu hity filmowe, cinemax zastaje dołączony gratis.

  Umowę z tą firmą podpisujemy na 15 miesięcy. Możemy także wybrać interesujący nas dekoder (nbox).
 • Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo