Korzystamy z poziomicy

  Korzystamy z poziomicy

  ARTUR MATYSZCZYK 0 68 324 88 64 amatyszczyk@gazetalubuska.pl

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  - Czy uszkodzoną wiszącą muszlę ustępową muszę wymienić z całym stelażem? - pyta w liście do redakcji Mariusz Wleciałek z Krosna Odrzańskiego.
  W ostatnim miesiącu kilku Czytelników pytało nas o sposób montażu wiszącej miski ustępowej. Dziś podpowiadamy, jak zamontować ją, gdy uległa uszkodzeniu.
  W tym przypadku nie musimy demontować zabudowanego w ścianie stelażu. Po prostu zakładamy nową miskę. Zanim jednak do tego przystąpimy, kompletujemy wszystkie niezbędne elementy. Kiedy mamy je gotowe, miskę stawiamy na śruby wyprowadzone ze stelażu w ścianie.

  Korzystamy z poziomicy

  - Otwory na śruby są już wyprofilowane w misce - podpowiada Krzysztof Kozak z zielonogórskiego sklepu Vinsar z armaturą sanitarną. - Następnie dokręcamy śruby, na których zawisła muszla ustępowa.
  Za pomocą poziomicy łapiemy odpowiednie umieszczenie tego elementu. - To bardzo ważne, żeby złapać poziom. Wiele osób w tym momencie popełnia błąd. Krzywo wiesza miskę. Korzystanie z niej jest niewygodne. A elementy szybciej się zużywają - przestrzega Kozak.
  Fachowcy podpowiadają również, że we wstępnym etapie montażu trzeba uważać, aby nie uszkodzić śrubami ceramiki. - Dlatego wszystkie czynności powinniśmy robić spokojnie, precyzyjnie i z uwagą - radzi Kozak.

  Musi obejmować obrysem

  Kiedy już miska wisi, odpowiednio dokręcamy śruby do momentu, w którym poczujemy opór. W następnej kolejności zakładamy deskę. Wkręcamy ją śrubami w korpus miski w wyznaczone miejsca. - Musimy uważać, żeby deska obejmowała obrysem miskę - radzi Kozak.
  Po dokręceniu deski pozostaje uszczelnienie zamontowanego sprzętu. Za pomocą silikonu uszczelniamy te miejsca, w których muszla przylega do ściany. Fachowcy radzą, aby skorzystać z silikonu bezbarwnego lub w kolorze fugi. - Jeśli okaże się, że po zamontowaniu miska wisi krzywo, wystarczy lekko odkręcić nakrętki śrub montażowych i odpowiednio ją ustawić. W innym wypadku śruby mogą się szybciej odkształcać - kończy Kozak.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo