Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Cykl "Srebrne koncerty" w Filharmonii Zielonogórskiej z dużą frekwencją. Tym razem zagościły legendarne utwory z Kabaretu Starszych Panów

Jarosław Wnorowski
Jarosław Wnorowski
Wystąpił zespół w składzie: Jakub Kotowski (skrzypce - koncertmistrz), Jolanta Duszeńko-Lachowicz (altówka), Anna Szul-Escobar (wiolonczela) i Ryszard Zimnicki (fortepian - emeryt FZ, ale jakże często, nadal grający jako muzyk na koncertach).
Wystąpił zespół w składzie: Jakub Kotowski (skrzypce - koncertmistrz), Jolanta Duszeńko-Lachowicz (altówka), Anna Szul-Escobar (wiolonczela) i Ryszard Zimnicki (fortepian - emeryt FZ, ale jakże często, nadal grający jako muzyk na koncertach). Jarosław Wnorowski
Jeremi Przybora oraz Jerzy Wasowski byliby dumni, że ich twórczość jest wykonywana w Zielonej Górze. Tym razem z cyklu "Srebrne koncerty" w Filharmonii Zielonogórskiej zagościły utwory właśnie tego, twórczego duetu sprzed lat.

Trio z fortepianem

Wystąpił zespół w składzie: Jakub Kotowski (skrzypce - koncertmistrz), Jolanta Duszeńko-Lachowicz (altówka), Anna Szul-Escobar (wiolonczela) i Ryszard Zimnicki (fortepian - emeryt FZ, ale jakże często, nadal grający jako muzyk na koncertach). Reżyserią całości zajęła się Barbara Wiśniewska. Cykl o nazwie „Srebrne koncerty” dedykowany jest seniorom. Całość obejmuje aż 14 spotkań, a muzycy przeniosą słuchaczy w świat najlepszej polskiej muzyki, w tym filmowej i serialowej.

Sporo atrakcji przed nami

W grudniu będzie wspólne kolędowanie, którego założeniem jest aby publiczność włączyła się aktywnie do śpiewu oraz poznała historie polskich kolęd i pieśni bożonarodzeniowych. W styczniu 2024 r. na połączony Dzień Babci i Dziadka zabrzmią przeboje przedwojennej muzyki popularnej. To projekt będący hołdem dla przedwojennych i powojennych artystów, jak: Władysław Szpilman, Henryk Wars, Jerzy Petersburski czy Mieczysław Fogg. Lista piosenek obejmie takie utwory, jak m.in.: „Na pierwszy znak“, „Już nie zapomnisz mnie“, „Szkoda twoich łez“, „Złociste chryzantemy“, „Bo to się zwykle tak zaczyna“ czy „Nic o tobie nie wiem“. W lutym muzycy przeniosą słuchaczy we francuskie klimaty z piosenkami Edith Piaf, Charlesa Aznovoura, Jacques Brela czy Joe Dassina. W kwietniu będzie wieczór z piosenkami Marka Grechuty, podczas którego wystąpi duet wokalistów: Marta Burdynowicz i Marcin Januszkiewicz. Towarzyszyć im będą muzycy Filharmonii Zielonogórskiej. Na zakończenie cyklu muzycy zagrają koncert z niespodzianką, a program, w drodze ankiet, stworzą wcześniej sami uczestnicy.

Co za duet !!!

Swoimi wokalnymi talentami, w piątkowy wieczór podzielili się Ewa Lachowicz i Martin Fitch. To uznani artyści, znakomicie operujący głosem, ale także i mistrzowie sztuki aktorskiej. Ewa Lachowicz to znana aktorka musicalowa. To absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu oraz Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Przez 17 lat była związana z Teatrem Muzycznym Roma i pamiętana m.in. z ról w takich produkcjach jak: „Koty”, „Grease”, „Nędznicy”, „Deszczowa piosenka”, „Mamma Mia” czy „Piloci”. Z kolei Martin Fitch to piosenkarz, aktor, prezenter telewizyjny. Był także reprezentantem Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2010 roku. Jest laureatem programu „Szansa na sukces”, półfinalistą „Idola” i finalistą programu „The Four. Bitwa o sławę”. Ukończył Wydział Aktorski na warszawskiej Akademii Teatralnej. Na deskach teatru debiutował w 2008 roku w Teatrze Muzycznym Roma w musicalu „Upiór w operze” w roli Raoula. Użyczył także głosu wielu postaciom z seriali i bajek, m.in. jako Książę Naveen w kinowym hicie Disney’a - „Księżniczka i żaba”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska