MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ważny adres

(bat, kb)
Wybraliśmy już logo miasta, teraz czas na maskotkę. Razem z urzędem miasta i izbą rzemieślniczą ogłaszamy konkurs na miejski gadżet.

Ważny adres

Ważny adres

Model pamiątki trzeba opatrzyć godłem i przesłać do 15 sierpnia do Biura Wystaw Artystycznych przy al. Niepodległości 19. Do pracy należy dołączyć zaklejoną kopertę oznaczoną tym samym godłem, zawierającą imię i nazwisko autora, jego adres zamieszkania i numer telefonu. Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać pod nr tel. 329 22 20.

Zielona Góra ma herb, hejnał, flagę i logo. Wszystkie miejskie atrybuty są wykorzystywane - niektóre często, inne rzadziej. Hejnał np. brzmi tylko podczas najważniejszych świąt. Flagi powiewają już częściej, ale nierzadko giną, bo żółto-biało-zielone chorągwie upodobali sobie zielonogórscy kibice. Herb Zielonej Góry można zobaczyć na wszystkich ważnych wydawnictwach miejskich, wiele firm wykorzystuje go również w publikacjach reklamowych. - Coraz większe powodzenie wśród zielonogórzan ma logo - dodaje rzecznik zarządu miasta Tomasz Burchardt. Przypomnijmy, że wybrano je w maju ubiegłego roku, podczas konkursu zorganizowanego przez magistrat i "GL".

Znak się spodobał

W konkursie na logo otrzymywaliśmy kilkanaście przesyłek dziennie - w sumie dostaliśmy ponad 320 projektów. Autorem zwycięskiego był Eligiusz Grabowski. Jego rysunek wyróżniał się graficzną prostotą. Zwycięzca otrzymał w nagrodę od "GL" telewizor, a swoje logo może podziwiać na materiałach reklamujących miasto. Logo zdobiło nawet stoisko Zielonej Góry podczas targów inwestycyjnych w Cannes. Widnieje też na budynku wydziału komunikacji przy ul. Sienkiewicza i na tablicy informacyjnej w urzędzie na Podgórnej. - Pojawia się coraz częściej na materiałach promocyjnych firm - informuje T. Burchardt.
Instytucje, właściciele firm i przedsiębiorstwa mogą korzystać ze znaku nieodpłatnie.

Pamiątka dla turystów i gości

Urząd miasta ma nadzieję, że kolejny miejski wyróżnik - pamiątka - też zyska powodzenie. Urzędnicy liczą na ciekawe projekty, zapraszają więc do konkursu zawodowców i amatorów. Izba rzemieślnicza przesłała informacje o konkursie do wszystkich rzemieślników rękodzieła artystycznego, w tym członków stowarzyszenia twórców.
W konkursie można przedstawić dowolną ilość projektów. Pamiątka może być wykonana z dowolnego materiału, przystosowana mysi być jednak do masowej produkcji i przedstawiać wysoki poziom artystyczny. I oczywiście musi symbolizować tradycję, historię lub cechy charakterystyczne miasta.
Jury ma wybrać cztery najlepsze prace i przyznać nagrody finansowe: I, II oraz dwa wyróżnienia. Nagrodzone prace zostaną wprowadzone do produkcji i sprzedaży. Część pamiątek zamówi samorząd, aby wręczać je gościom.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska