MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Biblioteka będzie jeszcze bardziej nowoczesna

Konrad Kaptur
Polkowicka biblioteka już teraz jest dobrze wyposażona w sprzęt komputerowy, a będzie jeszcze lepiej.
Polkowicka biblioteka już teraz jest dobrze wyposażona w sprzęt komputerowy, a będzie jeszcze lepiej. Konrad Kaptur
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach bierze udział w Programie Rozwoju Bibliotek. Dzięki temu placówka zostanie doposażona w sprzęt komputerowy, a jej pracownicy wezmą udział w specjalistycznych szkoleniach.

Programowi Rozwoju Bibliotek patronuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Ma on na celu ułatwienie dostępu do komputerów, Internetu i szkoleń pracownikom publicznych bibliotek z terenu całej Polski. Ponadto ważną rolę odgrywa w nim znajdowanie sposobów na promocję bibliotek. W ramach programu mają odbywać się szkolenia, które pomogą pracownikom jeszcze efektywniej działać na rzecz promocji inicjatyw podejmowanych przez nich. A tych jest bez liku, bo Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach to miejsce, które jest czymś więcej niż placówką, w której wypożycza się książki. W bibliotece organizowane są między innymi spotkania autorskie, w trakcie których czytelnicy mają możliwość poznania pisarzy. Dotychczas polkowicka bibliotekę odwiedzili między innymi Andrzej Stasiuk, czy też Jerzy Bralczyk. Odbywają się także liczne konkursy, warsztaty.

- Staramy się wychodzić na przeciw oczekiwaniom naszych czytelników. To oni są dla nas najważniejsi - mówi Natalia Moroz-Kiełbasińska z polkowickiej biblioteki.

Jednym z kluczowych założeń Programu Rozwoju Bibliotek jest uczestnictwo w cyklu szkoleń mających na celu podnoszenie kwalifikacji pracowników. W specjalistycznych kursach weźmie udział około dziesięciu osób. Ponadto program pozwoli wzbogacić polkowicką bibliotekę o kolejny sprzęt komputerowy. Dzięki temu uda się połączyć tradycyjne pojęcie biblioteki z nowoczesnymi technologiami.

Program Rozwoju Bibliotek ruszy jesienią tego roku i potrwa kilkanaście miesięcy. Aby w nim uczestniczyć należało wcześniej napisać projekt, w którym znalazły się działania z kilku dziedzin, proponowane do przeprowadzenia w poszczególnych placówkach bibliotecznych. Pod uwagę brano m. in. działania dydaktyczne, sposoby promocji oraz współpracę ze społecznością lokalną. Wszystko po to, aby - jak czytamy w jednej z broszur informacyjnych programu - biblioteka była pomostem pomiędzy światem słowa drukowanego a światem multimediów, z których coraz częściej i w coraz większym stopniu czerpiemy wiedzę o otaczającym nas świecie.

Oferty pracy z Twojego regionu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska