Skarżyska Gala zachowała szansę na mistrzostwo

/PST/
Reprezentantki MKS Gala Skarżysko-Kamienna nadal liczą się w walce o mistrzostwo Świętokrzyskiej Ligi Kadetek. Podopieczne trenera Grzegorza Jaszewskiego w drugi meczu pierwszej rundy play-off pokonały na wyjeździe MUKS Piątka Sandomierz.

Gala zwyciężyła 3:0, w setach 25:23, 25:21 i 25:15. Jak relacjonowali skarżyscy kibice (do Sandomierza pojechało ich około dwudziestu), ich pupilki zagrały dużo lepsze zawody niż tydzień wcześniej na własnym parkiecie, kiedy niespodziewanie i w słabym stylu przegrały z sandomierzankami 1:3. W szeregach MKS nie brakowało mobilizacji, waleczności. Gospodynie w pierwszych dwóch setach jeszcze próbowały nawiązać walkę, w trzeciej nie miały już wiele do powiedzenia. Stan rywalizacji między tą parą w play-off jest remisowy 1:1.

Do drugiej rundy, która będzie decydowała o mistrzowskim tytule wśród kadetek, awansuje ten zespół, który wygra trzecie, decydujące spotkanie. Odbędzie ono się 15 lutego w Skarżysku (w Zespole Szkół Publicznych nr 1 przy ulicy Sezamkowej). Jeśli to Gala pomyślnie przejdzie tę fazę play-off, w ostatniej rundzie zmierzy się z Salosem Cortile Kielce lub MUKS Jedynka Ostrowiec Świętokrzyski. Po dwóch meczach zespoły te również remisują 1:1. Najlepszy zespół województwa zagra wiosną w ćwierćfinałach mistrzostw Polski kadetek.